niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Przez kartony mógł spłonąć dom

Przez kartony mógł spłonąć dom
 

Nie tylko Hanka Mostowiak przekonała się, jak bardzo niebezpiecznymi mogą stać się tekturowe opakowania. Przykładem tego jest sobotni pożar, w przypadku którego interweniować musiały 2 samochody gaśnicze.

Składowanie materiałów łatwopalnych w pobliżu źródła ognia czy ciepła nie jest najlepszym pomysłem, choć jak się okazuje nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. W dniu 4 lutego ok. godz. 14:00 turkowskie służby ratunkowe zostały poinformowane o zagrożeniu i konieczności interwencji na ul. Kaliskiej. Tam ogień pojawił się w jednym z budynków mieszkalnych. Pożar był widoczny, gdyż z jednego z pomieszczeń na parterze wydobywał się dym.

reklama

Jak się okazało, zarzewiem ognia stały się składowane przy piecu kaflowym kartony. Strażacy dokonali odłączenia instalacji elektrycznej i ugasili ogień. Pozostałości feralnej makulatury usunięto z budynku, który następnie przewietrzono.

AW
Źródło: KP PSP Turek 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w...

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie

18-07-2018
Wideo: Gasili VW Polo na Komunalnej

Wideo: Gasili VW Polo na Komunalnej

15-01-2018
Dzierżązna: Ogień otoczył domy. Strażacy...

Dzierżązna: Ogień otoczył domy. Strażacy ratowali...

01-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama