Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Palą trawę

Palą trawę  - Źródło: sxc.hu / Stefaan Smets
Źródło: sxc.hu / Stefaan Smets 

Jako, że polski "chłop na zagrodzie równy wojewodzie", część mieszkańców podturkowskich wsi za nic ma np. zakaz wypalania traw. Przykładem tego, jak bardzo jest to groźne, jest przykład spłonięcia zamku Krasna Horka na Słowacji, do którego doszło właśnie z powodu tego typu lekkomyślności.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, wraz ze zbierającą się wiosną ogień coraz częściej pojawia się na różnego rodzaju łąkach i gruntach rolnych. Z tego powodu w okresie od 7 do 11 marca strażacy musieli interweniować aż 9 razy na terenie naszego powiatu. Przeciętnie płonęły grunty o areale ok. 10-20 arów. Kilkukrotnie ogień zagroził poszyciu leśnemu czy młodnikom. Najprawdopodobniej przyczyną większości zdarzeń było podpalenie.

reklama

Proceder wypalania traw jest rzecz jasna zabroniony, a dzianie to kłóci się z wymogami tzw. dobrej kultury rolnej. Rolnikowi, któremu zostanie udowodniony taki czyn, grozi nie tylko mandat, ale nawet zmniejszenie dopłat bezpośrednich, a w skrajnym przypadku odebrani ich w danym roku.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty...

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty nocnego...

24 maj.
Podpalacz aut w areszcie. Grozi mu 10 lat...

Podpalacz aut w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia

18 lt.
Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

18-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama