Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Jak doszło do wypadku w Rogowie?

Jak doszło do wypadku w Rogowie? - Źródło: KP PSP w Turku / www.straz.turek.pl
Źródło: KP PSP w Turku / www.straz.turek.plŹródło: KP PSP w Turku - www.straz.turek.pl. 

Manewr wyprzedzania, a w chwilę później ucieczka na pobocze przed kolizją z oplem – tak prawdopodobnie wyglądał przebieg piątkowego wypadku na trasie Przykona-Turek. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła dwójka młodych ludzi.

Z informacji, jakie przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Turku wynika, iż na chwilę obecną nie ma stuprocentowo pewnych ustaleń dotyczących zdarzenia, a mówić można raczej o pewnych przypuszczeniach. Wiadomym jest, iż przed wypadkiem trasą 72 na wysokości Rogowa poruszały się – w niewielkim oddaleniu od siebie – trzy samochody. Najprawdopodobniej w pewnym momencie kierowca jadącego na przedzie passata postanowił zjechać na drogę podporządkowaną, a wtedy kobieta poruszająca się za volkswagenem swoim oplem postanowiła go ominąć. Istnieje przypuszczenie, iż kierująca nie zauważyła, że manewr wyprzedzania rozpoczął już 20-latek  prowadzący Forda Fiestę. Mężczyzna – zapewne uciekając przed kolizją – zjechał na pobocze, co poskutkowało uderzeniem w drzewo.

reklama

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Jak podaje KP PSP w Turku, koniecznym było użycie sprzętu hydraulicznego w celu wydostania ofiar w pogruchotanego auta. Na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon 19-letniej mieszkanki Turku, nieprzytomny kierowca trafił do SP ZOZ w Turku. Później, mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w kaliskim szpitalu, gdzie został przewieziony.

Na poznanie dokładnych przyczyn tragedii trzeba będzie poczekać. Póki co sprawą zajmują się biegli oraz prowadzone są czynności wyjaśniające.

AW

reklama

Zdjęcia pochodzą ze strony KP PSP w Turku - www.straz.turek.pl.

Redakcja Turek.net.pl prosi Czytelników o rozsądne komentowanie materiałów i niewydawanie opinii, które mogą być krzywdzące.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Zatrzymała Punto na pniu drzewa w Dobrej

Wideo: Zatrzymała Punto na pniu drzewa w Dobrej

31-08-2018
Skarżyn Kolonia: Rozbił Scenica na drzewie

Skarżyn Kolonia: Rozbił Scenica na drzewie

09-03-2018
Wideo: Ratowali samobójcę w Dobrej. 24-latek...

Wideo: Ratowali samobójcę w Dobrej. 24-latek...

15-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama