Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Plaga pijanych kierowców

Plaga pijanych kierowców - Źródło: sxc.hu / Thomas D Mørkeberg
Źródło: sxc.hu / Thomas D Mørkeberg 

Miniony weekend obrodził w zatrważającą ilość kierujących na "podwójnym gazie". W ręce policjantów na przestrzeni kilku dni wpadło kilkunastu delikwentów w stanie wskazującym na spożycie.

W sobotę przyłapana została dwójka osób. Pokaźny wynik 2 promili uzyskał 37-letni rowerzysta, zatrzymany do kontroli w Szadowie Pańskim. Z kolei 0,85 promila alkoholu wykryto w organizmie 19-latki, która jadąc golfem została przyłapana w Kunach. Prawdziwy wysyp kierowców stwarzających zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu przyniosła niedziela.

reklama

Już około godz. 2:10 w nocy w ręce stróżów prawa wpadł pijany rowerzysta (1,12 promila) w Chrząblicach. Następnie przyszła kolej na trójkę cyklistów z Brudzewa (1,6 promila; 1,5 i 0,8 promila alkoholu). Spory wynik osiągnął też zatrzymany do kontroli w Kalinowej 27-letni kierowca vectry (ponad 2,2 promila), jak i przyłapany na ul. Uniejowskiej w Turku 54-letni rowerzysta (ponad 2,00 promile alkoholu). Niedzielne przejażdżki zakończyły się kiepsko dla kierującego laguną 26-latka (0,6 promila) i 49-letniego rowerzysty „mknącego” przez Galew (ponad 1,4 promila).

Tak pokaźna liczba nieodpowiedzialnych (byłych już) kierowców to nie wszystko. W dniu 23 kwietnia w Przykonie w ręce policjantów wpadł prowadzący samochód marki Opel Astra. W organizmie 20-latka stwierdzono ponad 1,4 promila alkoholu.

AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje...

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje 8-letnie...

1 lip.
Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

7 czerw.
Nietypowe zdarzenie w Galewie. Działania...

Nietypowe zdarzenie w Galewie. Działania strażaków...

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama