poniedziałek 06 kwietnia 2020

Ady, Celestyny, Ireneusza

reklama

Nawałnica szalała nad powiatem

Nawałnica szalała nad powiatem - Ogorzelczyn (gm. Tuliszków)
Ogorzelczyn (gm. Tuliszków) 

Uszkodzone dachy, powalone drzewa – takich zniszczeń dokonały w miniony weekend siły przyrody w podturkowskich miejscowościach. Wichura połączona z ulewą w sposób szczególny dotknęły gminę Tuliszków.

Tak feralny był głównie sobotni wieczór. Dostrzec to mogły gołym okiem osoby przybyłe w niedzielę do Tuliszkowa na VI Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Wichura pozostawiła po sobie takie ślady, jak leżące w wielu miejscach gałęzie i konary, a przy pobliskich trasach natknąć się można było na powalone drzewa, jak również zniszczone uprawy. Bez szwanku z tego załamania pogody nie wyszły także wszystkie zabudowania, gdyż doszło do uszkodzenia dachów na trzech budynkach w miejscowościach Krwony, Ogorzelczyn i Zadworna.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ogółem w dniach 16-17 czerwca mieszkańcy powiatu tureckiego zgłosili 21 zdarzeń, wymagających np. pomocy przy usuwaniu zniszczeń spowodowanych nawałnicą. Większość z nich dotyczyła właśnie terenu gminy Tuliszków, gdzie strażacy  PSP i OSP interweniowali aż 12 razy.

AW
Źródło: www.straz.turek.pl 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

01-10-2019
Orkan Ksawery przeszedł nad powiatem tureckim

Orkan Ksawery przeszedł nad powiatem tureckim

06-10-2017
Wideo: Zginęli jadąc BMW. Auto wypadło z drogi...

Wideo: Zginęli jadąc BMW. Auto wypadło z drogi w...

25-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama