sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Cysterna z kwasem runęła przy A2

Cysterna z kwasem runęła przy A2
 

We wtorkowy ranek, tuż przed godz. 9:00, w pobliżu Leonii (gm. Władysławów) doszło do przewrócenia się cysterny. Kierowca pojazdu, przewożącego 23 tony kwasu alkilosulfonowego, trafił do szpitala.

Być może na kimś robi wrażenie „banalny” poślizg osobowego auta i uderzenie w znak drogowy (do czego zresztą teoretycznie doszło dziś przy rondzie S. Mikołajczyka w Turku), ale co mieli powiedzieć w takim przypadku świadkowie zdarzenia, które nastąpiło dzisiejszego ranka w miejscowości Leonia. Na terenie położonego tuż przy autostradzie A2 Miejsca Obsługi Podróżnych na bok runęła przejeżdzająca tamtędy cysterna. Na miejscu pojawiło się 6 jednostek straży pożarnej, a także grupa chemiczna.

reklama

Pojazd przewoził płynny ładunek w postaci pięcioprocentowego kwasu kilosulfonowego, który wykorzystywany jest np. jako utwardzacz do żywic. Jak łatwo się domyślić, jest to substancja niebezpieczna, ale na szczęście nie doszło do rozszczelnienia cysterny. Przybyłe na miejsce służby zajęły się ewakuowaniem osób obecnych na będącym miejscem zdarzenia parkingu, a także usunięciem rozlanego oleju napędowego. Właściciel cysterny wysłał do Leonii kolejną, by można było do niej przepompować kwas, a następnie podnieś pusty już, pokiereszowany pojazd.

AW
Fot. M. Derucki
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Wypadek amerykańskiej kolumny wojskowej na A2....

Wypadek amerykańskiej kolumny wojskowej na A2....

25-01-2019
Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego...

Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego pies...

26-03-2018
Kuny: Chciał uciekać pieszo autostradą....

Kuny: Chciał uciekać pieszo autostradą. Wcześniej...

29-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama