wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uważajmy na cyfryzacyjnych oszustów!

Uważajmy na cyfryzacyjnych oszustów! - Źródło: sxc.hu / Ry Young
Źródło: sxc.hu / Ry Young 

Pierwsza połowa 2013 roku to czas, gdy mieszkańcy naszego powiatu będą musieli pozegnać się z telewizją analogową i przejść na odbiór cyfrowy telewizji naziemnej. Trzeba być jednak czujnym i nie dać się zwieść rozmaitym naciągaczom, dybiącym na zawartość naszych portfeli.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, w wielu rejonach Polski doszło do różnego rodzaju oszustw. Amatorzy łatwego zarobku podawali się np. za operatorów telewizji cyfrowej, lub sprzedawców urządzeń do odbioru takiej telewizji. Delikwenci brali na cel osoby starsze i oferowali im dostrajanie odbiorników telewizyjnych, wyłudzali również pieniądze na poczet opłat za odbiór sygnału cyfrowego. Inne "trick" przestępców, to pobieranie zaliczek na poczet sprzedaży rozmaitych urządzeń (dekoderów, anten itd.)

reklama

Komenda Powiatowa Policji w Turku przypomina: "Telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T/MPEG-4 i Doby Digital Plus nie wymagają dostrojenia do sygnału cyfrowego. W przypadku starszych odbiorników trzeba zakupić odpowiedni dekoder - nie ma możliwości ich dostrojenia. Dekodery i anteny można nabyć w każdym sklepie ze sprzętem RTV i nie ma żądnej potrzeby ich zakupu od domokrążców. W przypadku konieczności instalacji urządzeń korzystajmy z usług znanych i sprawdzonych na rynku lokalnym montażystów. Nie ma konieczności również wnoszenia dodatkowych opłat za odbiór naziemnej telewizji cyfrowej ponieważ jej oferta w roku 2013 jest w całości bezpłatna."

Osoby pragnące otrzymać więcej informacji dotyczących procesu "rozstania" z telewizją analogową, powinny skorzystać z bezpłatnej infolinii Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: 800-007-778. W przypadku podejrzenia stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast zadzwonić na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112.

Opracował:AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Kolejne próby oszustw metodą

Turek: Kolejne próby oszustw metodą "na policjanta"

07-06-2018
Zabrali portfel wypchany pieniędzmi

Zabrali portfel wypchany pieniędzmi

10-11-2015
62-latka odpowie za zabranie cudzego portfela

62-latka odpowie za zabranie cudzego portfela

23-04-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama