Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Pili, prowadzili, kłopotów sobie narobili

Pili, prowadzili, kłopotów sobie narobili - Źródło: sxc.hu / Thomas D Mørkeberg
Źródło: sxc.hu / Thomas D Mørkeberg 

Nie pomagają ani prośby, ani groźby – pośród zmotoryzowanych mieszkańców Turku i okolic wciąż znajdują się osoby dokonujące czynów skrajnie nieodpowiedzialnych. W ciągu kilku ostatnich dni kolejni kierowcy sięgnęli po alkohol, by następnie pojawić się na lokalnych drogach.

Do przyłapania zwolennika jazdy "na promilach" doszło chociażby w dniu 3 maja około godz. 3:25. W Boleszczynie na policjantów natknął się pewien kierowca samochodu marki Opel Astra. Stróżom prawa nie umknęła jego nietrzeźwość. 25-letniego mieszkańca Żeroniczek poddano badaniu i wówczas okazało się, że ten uczestniczył w ruchu drogowym pomimo ok. 1,8 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Także 3 maja, o godz. 8:35 na ul. Jedwabniczej w Turku w ręce policjantów wpadł pewien mieszkaniec Bratuszyna. 19-letni mężczyzna kierował autem marki Ford Escort, choć w jego organizmie znajdowało się ok. 2,5 promila alkoholu.

W dniu 3 maja prawo jazdy stracił pewien mieszkaniec Kotwasic. 34-latek natknął się na policjantów w Malanowie, na ul. Tureckiej. Kierowca opla osiągnął wynik 1,17 mg alkoholu na litr wydychanego powietrza, co daje ok. 2,4 promila.

Na wspomnianej już ul. Uniejowskiej wpadł także pewien rowerzysta. Znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna stanął oko w oko ze stróżami prawa w dniu 6 maja, około godz. 16:10. Wynik 57-latka to ok. 1,4 promila.

reklama

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

7 czerw.
Śmiertelne potrącenie rowerzystki  pod Tuliszkowem

Śmiertelne potrącenie rowerzystki pod Tuliszkowem

06-08-2020
Śmiertelne potrącenie w Ciemieniu. Rowerzysta...

Śmiertelne potrącenie w Ciemieniu. Rowerzysta...

07-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama