czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Nawałnica szalała nad powiatem

Nawałnica szalała nad powiatem - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

W poniedziałek pogoda pokazała swoje groźne oblicze. Porywisty wiatr, silne opady – to wszystko dotknęło powiat turecki.

Podsumowując wydarzenia tego dnia „na chłodno” należy stwierdzić, iż nie we wszystkich zakątkach okolic Turku skończyło się tylko na strachu, a żywioł poczynił pewne szkody. Świadczy o tym chociażby fakt, iż – jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku – zawodowi strażacy i druhowie ochotnicy musieli ogółem interweniować 23 razy. Intensywne opady sprawiły, że woda zalała lub podtopiła 15 budynków. Nie był to także łatwy czas dla kierowców, gdyż w niektórych miejscach niedrożność rowów spowodowała, że woda zalewała drogi. Strażacy usuwali także połamane konary oraz drzewa, które runęły pod naporem wiatru.

reklama

Najmniej spokojnymi miejscami w powiecie były gminy Malanów i Władysławów, gdzie w poniedziałek strażacy musieli interweniować odpowiednio 8 i 5 razy.

AW
Źródło: KP PSP w Turku / www.straz.turek.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.
Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w...

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Przykonie....

11 lt.
Niebezpieczna burza przeszła przez powiat...

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki -...

18-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama