Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Oszuści okradli 91-latka

Oszuści okradli 91-latka - Źródło: sxc.hu / Gabriella Fabbri
Źródło: sxc.hu / Gabriella Fabbri 

Osoby starsze nieustannie stają się łatwym celem dla wszelkiej maści przestępców i naciągaczy. W ubiegłym tygodniu pewnego turkowskiego emeryta odwiedzili „spece od hydrauliki”, którzy zabrali ze sobą niepostrzeżenie kilka tysięcy złotych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło w dniu 19 września. Wtedy to, pomiędzy godz. 11:00 a 11:30, mieszkańca ul. Broniewskiego odwiedzili dwaj oszuści. Panowie wmówili turkowianinowi, że ich zadaniem jest sprawdzenie poprawności wykonania usług hydraulicznych. Rzecz jasna złodziei interesowało coś zupełnie innego. W wyniku tejże wizyty 91-latek stracił kopertę z pieniędzmi w kwocie 4200 zł, która ukryta była w szufladzie szafy.

reklama

Przytoczone zdarzenie jest kolejnym już przejawem ataku oszustów na osoby starsze, w celu zdobycia często dużych kwot pieniędzy. O rozwagę apeluje w związku z tym m.in. Komenda Powiatowa Policji w Turku. Przestępcy, by zdobyć zaufanie swych ofiar podają się za „wnuczka” (lub innego członka rodziny), montera, urzędnika itp. W takich przypadkach należy przed podjęciem jakichkolwiek działań (pożyczka pieniędzy itp.) sprawdzić czy faktycznie osoba, która do nas dzwoni jest naszym krewnym, a także skontaktować się z daną instytucją, urzędem i upewnić się, czy osoba, która chce wejść do naszego mieszkania (pod pozorem montażu urządzeń czy wypełnienia ankiety), faktycznie ma do tego uprawnienia.

Co oczywiste, w przypadku podejrzenia, że możemy zostać oszukani, należy zadzwonić natychmiast na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama