wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Śmieci miało nie być, a oddają setki ton

Tuliszków: Śmieci miało nie być, a oddają setki ton
 

Gdy samorządy przygotowywały się do tzw. śmieciowej rewolucji, która dokonała się w lipcu tego roku, wielu przeciwników działania czy też zwolenników ustanowienia jak najniższych opłat wskazywało, że w tej czy innej gminie odpadów przecież nie ma, a ludzie z trudnością zapełniają swoje kubły. O tym, jak jest w rzeczywistości, można było się przekonać chociażby podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

W trakcie obrad na krótkie podsumowania funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami pozwolił sobie burmistrz Ciesielski. Było co podsumowywać, bo np. 19 października w gminie Tuliszków odbyła się jednorazowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych (kolejne w dniach 24 i 26 października).

reklama

Jak się okazało, zbiórka poskutkowała zgromadzeniem 28 220 kg odpadów wielkogabarytowych, ale na tym nie koniec. Do tej puli śmieci należy doliczyć 3 840 kg zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. – To są takie ilości, z tej jednej zbiórki, tak to wygląda – informował Grzegorz Ciesielski.

We wrześniu mieszkańcy Tuliszkowa i okolic odstawili 37 580 kg śmieci tzw. frakcji suchej oraz 182 600 kg odpadów mokrych. – Łącznie przez te 3 miesiące mamy 571 140 kg odpadów. To jest ta ilość śmieci, której nie było nigdy, u nas nie było śmieci podobno w gminie – mówił nie kryjąc ironii burmistrz Ciesielski.

AW

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama