Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Śmieci miało nie być, a oddają setki ton

Tuliszków: Śmieci miało nie być, a oddają setki ton
 

Gdy samorządy przygotowywały się do tzw. śmieciowej rewolucji, która dokonała się w lipcu tego roku, wielu przeciwników działania czy też zwolenników ustanowienia jak najniższych opłat wskazywało, że w tej czy innej gminie odpadów przecież nie ma, a ludzie z trudnością zapełniają swoje kubły. O tym, jak jest w rzeczywistości, można było się przekonać chociażby podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

W trakcie obrad na krótkie podsumowania funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami pozwolił sobie burmistrz Ciesielski. Było co podsumowywać, bo np. 19 października w gminie Tuliszków odbyła się jednorazowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych (kolejne w dniach 24 i 26 października).

reklama

Jak się okazało, zbiórka poskutkowała zgromadzeniem 28 220 kg odpadów wielkogabarytowych, ale na tym nie koniec. Do tej puli śmieci należy doliczyć 3 840 kg zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. – To są takie ilości, z tej jednej zbiórki, tak to wygląda – informował Grzegorz Ciesielski.

We wrześniu mieszkańcy Tuliszkowa i okolic odstawili 37 580 kg śmieci tzw. frakcji suchej oraz 182 600 kg odpadów mokrych. – Łącznie przez te 3 miesiące mamy 571 140 kg odpadów. To jest ta ilość śmieci, której nie było nigdy, u nas nie było śmieci podobno w gminie – mówił nie kryjąc ironii burmistrz Ciesielski.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.
 231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go...

231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go Maja i...

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama