sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Gm. Turek: Centrum tylko z nazwy, a działa jak świetlica?

Gm. Turek: Centrum tylko z nazwy, a działa jak świetlica?
 

We wtorek 29 października podczas XLI sesji Rady Gminy Turek tamtejsi samorządowcy wysłuchali informacji na temat działalności Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych. Ten punkt obrad poskutkował krótką dyskusją, którą sprowokował radny Paweł Młynarski, niezbyt przekonany o wysokiej jakości pracy tej instytucji.

Wspomnianą informację przedstawiła radnym Joanna Massopust, która tuż potem musiała wysłuchać cierpkich słów, padających z ust radnego z Cisewia.  – Cały czas odnoszę wrażenie, że Wiejskie Centrum działa na zasadzie świetlicy wiejskiej Kowali Księżych. Ostatnio z wójtem rozmawialiśmy na ten temat, że mają się odbywać wyjazdowe spotkania. Mieliśmy jedno [10 października - przyp. red.], przed samą sesją i dzisiejszą informacją akurat. Skoro nadal to działa na zasadzie świetlicy wiejskiej w Kowalach Księżych, to za co my płacimy, na co środki przeznaczamy? – dociekał radny Paweł Młynarski.

reklama

Biernie tego typu wypowiedziom nie mogła przysłuchiwać się Joanna Massopust, która przypomniała samorządowcom, że w Wiejskim Centrum Lokalnej Aktywności odbywały się warsztaty i spotkania nie tylko dla mieszkańców Kowali Księżych, a w takich wydarzeniach, jak konkurs plastyczny „Zapobiegamy pożarom”, bal karnawałowy czy warsztaty zdobienia pisanek, mogli uczestniczyć zainteresowani nie tylko ze wspomnianej wsi. Joanna Massopust nie omieszkała również wskazać radnym, z jakimi problemami wiąże się organizowanie wyjazdowych zajęć: – Jest to ogromna dezorganizacja i trudność dla mnie osobiście. Jestem jednoosobową załogą WCLA. (…) Zapakowanie do auta całego majdanu, który nie jest mały, jest dla mnie obciążeniem.

Po stronie Joanny Massopust stanęła mniej sroga od Pawła Młynarskiego Halina Kowalska. Radna przekonywała, iż trudno jest organizować zajęcia poza siedzibą Centrum: – Trzeba by przewieźć materiały, jakiejś podkłady, farby, różne rzeczy. Dlatego większość różnych warsztatów artystycznych odbywa się na terenie Centrum, bo tam jest wszystko na miejscu. Trudno brać te palety z  farbami i wieźć pudło tych palet gdzieś, do jakiejś wsi.

Radny Paweł Młynarski podziękował za przedstawione wyjaśnienia i zaniechał dalszego drążenia tematu jakości pracy Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych.

reklama

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Oświadczenie Zarządu MGKS...

Listy do redakcji: Oświadczenie Zarządu MGKS Tur...

3 mrz.
Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską....

Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską....

15 lt.

"Turowi 1921" brakuje pieniędzy. Młodzi piłkarze...

06-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama