piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Podatki wzrosną, ale niewiele

Brudzew: Podatki wzrosną, ale niewiele
 

W dniu 5 listopada odbyła się XXXVII sesja Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie radni przegłosowali szereg uchwał, dotyczących wysokości stawek podatków na rok 2014. 

O tym, że delikatne podniesienie podatków jest konieczne mówił wójt Cezary Krasowski: – Co roku obciążenia są coraz wyższe, zarówno dla mieszkańców, jak i dla gmin, którym przybywa obowiązków. (…) Jeśli chodzi o podatki od nieruchomości, to od budynków pod działalność gospodarczą zwiększyliśmy tylko - ktoś może powiedzieć, że aż - o złotówkę. Grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej - tu stawka o jeden grosz została zwiększona. Budynki mieszkalne pozostały na tym samym poziomie, jak w  ubiegłym roku. (…) Tzw. pozostałe grunty - tu zwiększyliśmy stawkę o jeden grosz. Podatek rolny pozostał na tym samym poziomie 45 zł. (…) Jeśli chodzi o podatek od środków transportu, to on nie wzrasta.

reklama

W 2014 roku mieszkańcy gminy Brudzew zapłacą za 1 m2 powierzchni gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej 0,89 zł (0,88 zł w 2013 r.) a gruntów pozostałych 0,23 zł (poprzednio 0,22zł). W przypadku gruntów pod jeziorami, zajętych przez zbiorniki wodne stawka wynosi 4,56 zł za 1 ha (4,51 zł w 2013 r.). Jeśli chodzi o budynki mieszkalne, to tu podatek wyniesie 0,61 zł za 1 m2. W przypadku budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej stawka to 22 zł za 1 m2 (wcześniej 21 zł), a budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 4,68 zł (4,63zł za 1m2 w 2013r.). Podatek od budowli to 2% ich wartości.

Według szacunków, wspomniane podwyżki podatków od rozmaitych nieruchomości, w 2014 roku powinny wygenerować wzrost przychodów do budżetu gminy w wysokości ok. 95 681 zł.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta....

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta. 70-lecie...

5 wrz.
Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie...

Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie w...

5 wrz.
Dożynki Brudzewa w afrykańskich rytmach!...

Dożynki Brudzewa w afrykańskich rytmach! Egzotyczna...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama