czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Przez most na Kiełbasce tylko wahadłowo

Przez most na Kiełbasce tylko wahadłowo - Źródło: sxc.hu / Asif Akbar
Źródło: sxc.hu / Asif Akbar 

Kondycja mostu na rzece Kiełbasce pozostawia wiele do życzenia i musiało to przynieść swoje konsekwencje. Konieczne okazało się wprowadzenie na nim innego systemu ruchu pojazdów.

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku uprzejmie informuje, iż ze względu na zły stan techniczny obiektu mostowego na rzece Kiełbasce, zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 4484P Brudzew - Krwony - Warenka - Czepów w m. Brudzew w km 0+470, w dniu 18 listopada 2013 roku zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na przedmiotowym obiekcie mostowym.

reklama

Gwoli przypomnienia - sprawa warunkowo dopuszczonego do użytku mostu rodzi napięcie pomiędzy władzami gminy, a powiatu tureckiego. Nerwowość wkradła się chociażby na jedno z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu, na którym pojawił się wójt Krasowski, a temat powrócił również podczas XXXVII sesji Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie wicestarosta Karski tłumaczył, że wprawdzie trudno ot tak w budżecie powiatu znaleźć pieniądze na tego typu kosztowną inwestycję, jaką jest remont czy przebudowa mostu, ale istnieje szansa na pomyślne rozstrzygniecie problemu dzięki opcji pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Transportu.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Brudzew: Nad Kiełbaską stanął nowy most

Brudzew: Nad Kiełbaską stanął nowy most

19-11-2015
Most w Brudzewie w remoncie

Most w Brudzewie w remoncie

23-07-2015
Ogłoszenie ZDP ws. zamknięcia drogi powiatowej...

Ogłoszenie ZDP ws. zamknięcia drogi powiatowej 4484P...

13-07-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama