poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Młodzieży nie stać na wynajem hali?

Młodzieży nie stać na wynajem hali? - foto: D. Derucki
foto: D. Derucki 

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Dobrej sołtys Wszędybył poruszył temat funkcjonowania otwartej we wrześniu b.r. hali sportowej, znajdującej się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Samorządowiec nie odmawiał budynkowi atrakcyjności, mówił jednak wprost o tym, iż za korzystanie z jego dobrodziejstw wynajmujący muszą płacić całkiem „ładną” kwotę.

Sołtys  z Miłkowic postanowił poruszyć problem - zbyt wysokich jego zdaniem - opłat za korzystanie z hali podczas interpelacji: – Sala stoi, a młodzież, gdyby chciała korzystać, płaci 30 zł na godzinę – mówił sołtys wskazując zarazem, że z tego co się orientuje, w pobliskich gminach ceny za wynajem hal są po prostu niższe. – Ja się zapytuję - dla kogo ta hala jest? Czy gdy ktoś będzie chciał wynająć, czy Dom Kultury czy Wicher, czy ktoś będzie płacił taką stawkę? Dlaczego jest tak drogo?

reklama

Ta kwota 30 zł za godzinę ona była w przeróżny sposób kalkulowana i była przyjęta na podstawie cen, które obowiązują wokół, w innych gminach. Z całą mocą podkreślam, że nie jest to kwota dużo powyżej średniej, która jest ustalana w poszczególnych gminach. Zgadzam się co do tego, że sala jest od tego, żeby służyła społeczności lokalnej – mówił burmistrz wskazując, że stawka jest ta sama dla wszystkich niezależnie do tego, kim jest dany wynajmujący.

Jak stwierdził Andrzej Piątkowski, wspomniane 30 zł nie jest bynajmniej opłatą ustanowioną „na wieki” i może ona ulec zmodyfikowaniu: – Czy to jest ostateczne rozwiązanie na stałe? Nie. Będziemy się spotykać, będziemy rozmawiać. Od czegoś musieliśmy wyjść i to jest ta oferta.

AW

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama