piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Bezdomne zwierzaki kosztują gminy zbyt wiele?

Bezdomne zwierzaki kosztują gminy zbyt wiele? - foto: A. Wszędybył
foto: A. WszędybyłRadny Lucjan Filipiak. 

Sporo ludzi – więc także i samorządowców – jest miłośnikami czworonogów, ale gdy dochodzi do szacowania kosztów utrzymania bezpańskich psów i kotów owo uczucie może lekko przygasnąć. Podczas XLIII Rady Gminy Turek radny Lucjan Filipiak upominał, że zapewnienie opieki zwierzętom pochłania nazbyt duże kwoty pieniędzy.

Lucjan Filipiak mówił o tym, że należy mieć na uwadze aspekt ekonomiczny i bacznie przyglądać się kwotom wydawanym na czworonogi: – No teraz mamy elegancko schronisko, hotel dla piesków i dla kotków, więc ma starosta problem, wójtowie, burmistrzowie. Co komisja, co sesja pan Lucjan senior gimnastykuje się i prosi. Dzisiaj powiem krótko - proszę o wykaz ilości psów i kotków, bo budżet mamy do przyjęcia.

reklama

Samorządowiec klarownie wyjaśnił, dlaczego boli go wydatkowanie pokaźnych kwot na bezdomne zwierzęta: – Nie mamy na lampę, nie mamy na znak, nie mamy na dziecko, szkołę chcemy rozbudować w Chlebowie, na kanalizację nie ma w gminie, ale na pieski 130 000 zł mamy! (…)  130 000 zł proszę państwa na psy dajemy!? Ktoś ma dziecko niesprawne - nie ma pieniążków, ktoś ma dziecko niesprawne - nie ma lekarstwa, a tu na psy?

Lucjan Filipiak zaznaczył, iż bynajmniej nie ma nic przeciwko zwierzętom, oburza go za to postępowanie ludzi, którzy ot tak pozbywają się ich, narażając potem gminę na duże wydatki: – Ja kocham pieska, kocham kotka, bo myszy miałem, to mi połapały, ale zwierzę trzeba mieć w domu, a nie puścić gdzieś.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia od...

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia od...

23-06-2019
Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży

Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży

16-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama