sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Świąteczne kolędowanie w Malanowie

Świąteczne kolędowanie w Malanowie - foto: A. Wszędybył
foto: A. WszędybyłZdobywczyni Grand Prix - Inga Dawicka. 

W minioną sobotę odbył się VI Międzypowiatowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych - „Niech rozbrzmiewa kolęda” Malanów 2013. Grand Prix imprezy przyznano Indze Dawickiej, reprezentującej Miejski Dom Kultury w Turku.

Ustrojone drzewka, śnieg za oknem, wspólne śpiewanie – będąc w minioną sobotę w Malanowie można było odnieść wrażenie, że nadszedł już czas Bożego Narodzenia. Na święta przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, tymczasem w dniu 7 grudnia osoby zebrane w sali świetlicy wiejskiej wysłuchały rozmaitych interpretacji kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych. Było czego posłuchać, gdyż w czasie wydarzenia zaprezentowało się aż 28 wykonawców – solistów, duetów i zespołów, a sceniczne poczynania zdolnej młodzieży oceniało fachowe jury.

reklama

Okazało się, że największe powody do zadowolenia mogła mieć Inga Dawicka. Młoda artystka, reprezentująca MDK w Turku, za swoje wykonanie "Cichej nocy" została uhonorowana Grand Prix. Z kolei z największego uznania w oczach publiczności cieszyć się mógł zespół Synkopa z Gimnazjum w Cekowie-Kolonii.

Wśród uczestników w wieku do 10 do 12 lat najlepszymi okazali się odpowiednio: Anna Pasik z ZSG w Brudzewie, Iza Walczyńska z GOK we Władysławowie, oraz duet Jakub Białas i Filip Walczak z SP w Malanowie, a wyróżnienia otrzymały: zespół Mała Synkopa z SP w Cekowie i Joanna Knebel z SP w Kunach.

W kategorii wiekowej 13-15 lat I miejsce swymi występami wywalczyła Weronika Krawczyk z Gimnazjum w Malanowie, wyprzedzając na podium Katarzynę Antczak ze Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie oraz Weronikę Matuszak z GOK we Władysławowie. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Komudzińska z Gimnazjum w Łubiance.

reklama

VI Międzypowiatowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych - „Niech rozbrzmiewa kolęda” Malanów 2013 odbył się dzięki Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

AW

Podobne artykuły

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

4 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama