niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mikołaj rozdał łakocie przy dźwiękach kolęd

Mikołaj rozdał łakocie przy dźwiękach kolęd
 

Wspólne kolędowanie i modlitwa, smakowanie specjałów kuchni polskiej oraz wizyta brodatego świętego – to wszystko działo się w niedzielny wieczór w Tuliszkowie, podczas zorganizowanego już po raz szósty spotkania wigilijnego.

Święta i okres je poprzedzający to czas, który nie powinien być spędzany samotnie. Właśnie dlatego mieszkańców Tuliszkowa i okolic spotkali się w dniu 22 grudnia, by z lekkim wyprzedzeniem celebrować zbliżające się narodziny Chrystusa. Uczestnicy niedzielnego wydarzenia udali się najpierw do tamtejszego kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została Msza Święta. Po wspólnej modlitwie swój program artystyczny zaprezentowali muzycy Orkiestry Dętej Quantum z Rychwała. Dalsza część tuliszkowskiego spotkania wigilijnego odbyła się na placu przy pomniku Jana Pawła II. Tam życzenia wszystkim zebranym złożyli burmistrz Grzegorz Ciesielski, przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Maćkowski oraz ks. prałat Stanisław Nowak. Nie zabrakło również połamania się opłatkiem.

reklama

Czy spotkanie wigilijne mogłoby odbyć się bez świątecznych potraw? Zdecydowanie nie, więc o to, by żaden uczestniczący w wydarzeniu tuliszkowianin nie wrócił do swego domu głodny, zadbały panie z sołectwa Tarnowa. Rzecz jasna wymagało to przygotowania dziesiątek litrów zupy grzybowej, a także zapewnienia stosownych ilości uszek, kapusty i innych specjałów. Sporą atrakcją – i to nie tylko dla dzieci - było pojawienie się Mikołaja. Ten nie wkroczył na przykościelny teren ot tak, lecz przybył na koniu i przywiózł ze sobą słodkie podarki.

AW

Podobne artykuły

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019
Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z...

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu...

06-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama