sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Władysławów ugrał dla WOŚP 6 225 zł

Władysławów ugrał dla WOŚP 6 225 zł
 

W minioną niedzielę w całym kraju miliony ludzi wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Działanie to nie ominęło Władysławowa, gdzie odbył się kolejny już Koncert Noworoczny.

Wydarzenie gościła sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury. W jego progach przed godziną 18:00 zaczęli pojawiać się ci mieszkańcy Władysławowa i okolic, którym nie jest obojętny los osób potrzebujących wsparcia. W tym roku Koncert Noworoczny miał nieco odmienną formułę, gdyż zbiórka funduszy nie zakładała wspierania innego celu niż WOŚP. O ile w latach poprzednich podczas koncertu w trackie licytacji pozyskiwano np. środki na rzecz np. Szkolnego Koła Caritas, to tym razem wszyscy wolontariusze – w liczbie 23 osób – zbierali pieniądze tylko i wyłącznie dla Orkiestry Jurka Owsiaka.

reklama

Osoby zasiadające na widowni Koncertu Noworocznego nie mogły narzekać na nudę, gdyż gdyż czas uczestnikom imprezy umilali swymi występami młodzi wokaliści, wykonujący głównie kolędy i pastorałki. Swe umiejętności zaprezentowali nie tylko soliści, ale również większe grupy, np. uzdolnione dziewczyny z zespołu Volume i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Władysławów. Jej muzycy zagrali pod gołym niebem, a tuż po ich występie widzowie Koncertu Noworocznego mogli obserwować pokaz sztucznych ogni, wieńczący wydarzenie. W niedzielny wieczór rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na wykonanie szopki bożonarodzeniowej.

Podczas XXII finału WOŚP na terenie gminy Władysławów udało się zebrać kwotę 6 225, 24 zł, która zasili konto fundacji Jurka Owsiaka.

AW

Podobne artykuły

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

23 wrz.
Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra...

Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra...

23 wrz.
Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał...

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał we...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama