niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Referendum coraz bliżej, trwają rozmowy z mieszkańcami

Referendum coraz bliżej, trwają rozmowy z mieszkańcami
Mieszkańcy podchodzą poważnie do referendum, o które sami walczyli 

Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Turek zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj, tj. 20 stycznia w Kowalach Księżych odbyło się spotkanie, podczas którego informowano mieszkańców, dlaczego warto zagłosować i zmienić obecnych radnych na nowych, chętnych do współpracy.

W Wiejskim Centrum Lokalnej Aktywności mieszkańcy Kowali Księżych spotkali się z radnym gminnym Ireneuszem Kolendą oraz radnym powiatowym Andrzejem Wojtkowiakiem. Pierwszy z nich mówił o bardzo złej sytuacji w radzie gminy, która jest podzielona. Ubolewał nad zachowaniem radnych z koalicji, którym wg niego brakuje ogłady, kultury, szacunku do wójta, kolegów z rady i przede wszystkim do mieszkańców, których reprezentują. Stwierdził także, że pierwszy raz w swojej karierze widzi, by z budżetu wycięto tak ważną kwestię jak rozbudowa sieci wodociągowej.

reklama

Radny powiatowy tłumaczył z kolei, że po ewentualnym odwołaniu rady w referendum gmina nie zostanie przyłączona do miasta, czego obawia się część mieszkańców. Komisarz wyborczy, który będzie pełnił obowiązki rady do czasu wyborów nowej, nie ma możliwości podejmowania takich decyzji – może to zrobić jedynie Rada Ministrów.

Zebrani na spotkaniu zgodnie stwierdzili, że obecna sytuacja wymaga interwencji mieszkańców. Ci zapowiadają liczne przybycie na referendum, nawet w obliczu złych warunków atmosferycznych – sprawa jest zbyt poważna, by przeszkodą stał się deszcz czy śnieg.

Przypominamy, że referendum odbędzie się już 26 stycznia. Na pewno warto wziąć w nim udział niezależnie od tego, jest się za czy przeciw odwołaniu obecnej Rady Gminy. Referendum budzi wiele kontrowersji. Jego wyniki na pewno także wywołają wiele emocji.

reklama

ma
 

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

21 czerw.
Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama