wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Wójtów nie było, więc radny skrytykował pracę urzędu

Wójtów nie było, więc radny skrytykował pracę urzędu
 

W czwartek 23 stycznia odbyła się XLII Sesja Rady Gminy Władysławów, na której nie pojawił się ani wójt Krzysztof Zając, ani jego zastępca Piotr Szewczyński. Fakt ten stał się powodem do krótkiej, lecz ostrej wymiany zdań pomiedzy uczestnikami obrad.

Skąd ten spór? Otóż w początkowej fazie sesji radni powinni zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności wójta gminy w okresie międzysesyjnym, a zwłaszcza z wykonania uchwał. Nie mógł jednak go przedstawić Krzysztof Zając, gdyż nie było go w sali obrad, ani jego zastępca, który także był nieobecny. Wprawdzie pojawił się przez chwilę pomysł, że owo sprawozdanie mógłby odczytać przewodniczący Rady Gminy - Marek Szczeciński, ale już po chwili pojawiły się głosy, że przecież nie należy to w jego obowiązków. Zamieszanie poirytowało Józefa Szustakowskiego.

reklama

Czy Urząd działa jeszcze czy nie, bo ja już nie wiem!? Czy wy nam robicie na złość? W tej chwili trudno jest mi się odnieść do całej sytuacji. Jeżeli nie macie zamiaru, to niech nikt w ogóle nie przychodzi. Nie będę wysłuchiwał przynajmniej tego – pomstował radny Szustakowski.

Ostrych słów radnego pod nieobecność wójtów wysłuchał sekretarz gminy. – Chciałem zauważyć, że status który mamy, który nie jest do końca doskonały, zobowiązuje mnie żebym uczestniczył w sesji z tzw. zdaniem doradczym. Upoważnienia do tego, żeby zarządzać Urzędem jako jednostką mam od pana wójta, nie mam upoważnienia, żeby go reprezentować jako organ, proszę to zauważyć i odnotować. Urząd działa, mam wszelkie upoważnienia do tego, żeby urzędem zarządzać. Nie ma za to upoważnienia do reprezentacji – mówił Tomasz Rajczyk dodając, że może sprawozdanie wójta przeczytać.

Ostatecznie zamieszanie zakończył Ryszard Wypych. Radny zaproponował, aby każdy z radnych otrzymał kopię sprawozdania na piśmie i samodzielnie się z nim zapoznał. Wniosek znalazł uznanie, radni po kilkunastu minutach obradowania mogli udać się na pierwszą już przerwę, a o po niej przewertować dokument.

reklama

AW 

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

z dzisiaj
Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości

Pierwsza w powiecie Ławeczka Niepodległości

17-01-2019
Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

06-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama