wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Przykłady dobrych praktyk. Taneczne przerwy oraz aerobik w SP Władysławów

Przykłady dobrych praktyk. Taneczne przerwy oraz aerobik w SP Władysławów
 

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Władysławowskiej podstawówki właczyli się w akcję MEN "Szkoła w ruchu" (więcej na stronie: www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/aktualnosci).

W ramach akcji w szkole wprowadzono muzyczne czwartki, podczas których dzieci na przerwie mogą tańczyć. Dodatkowo w ramach współpracy z Panią Magdaleną Szkudlarek uczniowie, rodzice oraz nauczyciele raz w tygodniu mogą w ramach przerw wykonywac proste ćwiczenia. Areobik oraz taneczne przerwy ciesza się sporym zainteresowaniem i pozwalają na wyzwolenie w uczniach ukrytej energii, która zamiast biegów skupia się na innej aktywności ruchowej.

reklama

Z czasem  większość przerw chcemy "zagospodarować", aby uczniowie mogli się odstersować  i jednocześnie zadbać o swoją kondycję fizyczną, biorąc pod uwagę, iż społeczne zjawisko otyłości dotyka również nasze dzieci.

Cieszyć może również postawa nauczycieli oraz uczniów starszych klas, które chcą zostać animatorami takich przerw.

Z uwagi na bliskość oddziału przedszkolnego w naszych ćwiczeniach biorą również udział dzieci 5 i 6 letnie wraz z opiekunkami, co sprzyja wstępnej integracji ze szkołą, do której już za chwilę mają trafić dzieci z przedszkola.

Daniel Kusz
Dyrektor SP
www.spwladyslawow.pl

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

z wczoraj
15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

z wczoraj
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama