środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanowscy radni nie skąpią sołtysom

Malanowscy radni nie skąpią sołtysom - foto: sxc.hu / Marcin Rolicki
foto: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Fundusz sołecki to możliwość wyodrębnienia z budżetów gmin środków dla poszczególnych wsi, z której to opcji korzystają co niektóre samorządy. Na tego typu działania będą mogli sobie pozwolić również sołtysi z gminy Malanów, gdyż zdecydowali tak radni podczas czwartkowej sesji. Do podziału przeznaczone zostanie ponad 281 000 zł.

Rady gmin do dnia 31 marca, poprzedzającego nadchodzący rok budżetowy, muszą zadecydować, czy wydzielić z puli gminnych pieniędzy fundusze na tego typu dofinansowania. Dlatego też w porządku obrad czwartkowej sesji Rady Gminy Malanów znalazł się punkt, dotyczący wyrażenia zgody na wyodrębnienie środków stanowiących fundusz sołecki. Środki te przeznaczane są na takie działania, jak np. remonty świetlic, organizacje imprez integracyjnych, inwestycje w oświetlenie drogowe itp. Kwestia ta nie wzbudziła szczególnych wątpliwości. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Trudno było jednak spodziewać się innego rozstrzygnięcia. Wszakże np. w 2010 roku gmina Malanów jako jedyna z terenu Powiatu Tureckiego przystąpiła do realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego.

reklama

Jak można było usłyszeć podczas czwartkowej sesji, w roku 2015 suma środków rozdysponowanych w gminie Malanów w ramach funduszu sołeckiego osiągnie pułap ok. 1 500 000 zł.

AW

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Nowa wiata w Wielopolu już stoi przy świetlicy

Nowa wiata w Wielopolu już stoi przy świetlicy

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama