sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Tną kasę GOK-owi i mówią, że ucięto za mało

Tną kasę GOK-owi i mówią, że ucięto za mało
 

W dniu 10 lutego odbyła się XLIII sesja Rady Gminy Władysławów. W jej trakcie rozgorzała dyskusja dotycząca tego, czy gdy na Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie zaoszczędza się 25 000 zł, to zaoszczędza się zbyt wiele, a może dałoby się odebrać mu jeszcze więcej, zanim zacznie to zagrażać jego funkcjonowaniu.

Sprawę cieć w budżecie poruszyła radna Krystyna Michalak. Radną wzburzyło odbieranie pieniędzy GOK-owi: – Zostało zastosowane zmniejszenie wydatków na GOK na kwotę 25 000 zł. Pytam - czy widzieliście państwo radni, jak wygląda płot przy GOK-u, który zagraża zdrowiu i życiu ludzi? Słowa radnej Michalak nie padły na podatny grunt. – To mało zabraliśmy – ripostował Józef Szustakowski. – To przez cały rok dyrektor z tym nie zrobił nic, żeby zabezpieczyć? – pytał Czesław Stasikowski.

reklama

Wspomniany już Józef Szustakowski postanowił powiedzieć co myśli o rzekomych problemach GOK-u. – Moje zdanie jest takie, że za mało zabraliśmy z GOK-u, bo w porównaniu do innych ośrodków kultury na terenie powiatu my stoimy tak wysoko, że nawet gońców tam zatrudniamy. Wydaje mi się, że za mało zdjęliśmy. Kwota dla GOK-u w budżecie została na takim poziomie, jak w roku poprzednim. Jak przeżyli w 2013 to znaczy, że w 2014 też przeżyją – mówił Szustakowski.

Z rozumowaniem Józefa Szustakowksiego nie mógł zgodzić się Maciej Czaja. Radny mówił podczas sesji o tym, że mur woków budynku GOK-u ewidentnie wymaga remontu, więc błędem jest odbieranie wspomnianych 25 000 zł, gdyż dzięki nim remont mógłby być wykonany. Argumenty te nie przekonały radnego Szustakowskiego, który zasugerował, że skoro pieniądze są potrzebne, to może w gminie przestanie robić zawody strzeleckie dla samorządowców, gdzie - jak wskazal radny - „idzie ze 3 000 zł lekką ręką”. Pomysł ten zirytował jednego z sołtysów, który odparł, że jak widać są w Radzie Gminy radni, którzy najchętniej nie organizowaliby żadnych imprez i robili wielkie zamieszanie z wydania kilku tysięcy złotych, podczas gdy nic nie mówią o tym, że gmina „gubi” o wiele większe kwoty przez takie, a nie inne decyzje.

AW

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29-09-2020
Władysławów: Poznaj swoje dziedzictwo i tożsamość

Władysławów: Poznaj swoje dziedzictwo i tożsamość

08-11-2018
Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

06-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama