piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wędka lepsza od Znicza?

Wędka lepsza od Znicza?
 

W dniu 10 lutego odbyła się XLIII sesja Rady Gminy Władysławów, w trakcie której można było dowiedzieć się, jak gmina w roku 2014 rozdysponuje pieniądze w ramach dofinansowania zadań z zakresu rozwijania sportu, realizowanych przez poszczególne stowarzyszenia. Informacja przerodziła się w dyskusję dotyczącą tego, czy aby zbytnio faworyzowane nie jest wędkarstwo, a może niektóre osoby zbyt zapatrzone są w piłkę nożną.

Jak można było dowiedzieć się podczas XLIII sesji, gminne pieniądze zostaną rozdysponowane następująco: GLKS Znicz Władysławów otrzyma 14 000 zł, Szkółka Piłkarska „OLO” - 8 000 zł, UKS Skoczek - 5 000 zł (szkolenie dzieci i młodzieży) + 1000 zł (org. zawodów lekkoatletycznych), Koło PZW Nr 33 Władysławów - 5 000 zł, Władysławowski Klub Karate Kyokushin-kan - 4 000 zł,  Baszta Wyszyna - 2 000 zł, Fundacja Zaufania Publicznego Publica Fides - 1 000 zł.

reklama

Podział pieniędzy stał się pretekstem do sporu o to, czy Znicz jest należycie dofinansowany. Wątpliwości tego typu starał się rozwiewać wicewójt. Piotr Szewczyński mówił, że po prostu zmniejszyła się ilość pieniędzy na wspieranie sportu. O danych tych wspomniał zresztą dyskutujący z wicewójtem przewodniczący Szczeciński wspominając, że za czasów działania kopalni było to np. 90 000 zł, a teraz gmina może wydać na tego typu działania 40 000 zł. Z racji tego Znicz nie może już otrzymywać np. 50 000 zł, ale musi zadowolić się kwotą 14 000 zł.

Zdaniem wicewójta kwotę 14 000 zł można uznać teoretycznie sporą, bo jest ona procentowo największą. Żadne inne stowarzyszenie z terenu gminy nie dostaje więcej. Słowa te nie trafiły do przewodniczącego. – To niech się pan odniesie do klubu wędkarskiego. Gdy na sport w gminie było 90 000 zł, on dostawał 5 000 zł. Teraz dla wszystkich jest 40 000 zł, a wędkarze wciąż dostają 5 000 zł. Proporcjonalnie więc powinno być tak, że jak obcinany stowarzyszeniom, to obcinany wszystkim – mówił przewodniczący Szczeciński.

Dyskusja o sporcie sprawiła, że głos zabrał Czesław Stasikowski. Radny dociekał, czy Znicz Władysławów w ogóle jeszcze istnieje, bo praktycznie nie słychać o jego działalności. Radnego uspokajał wicewójt wskazując, iż wprawdzie istnieje tylko najmłodsza sekcja Znicza, ale klub wciąż działa i uzyskane pieniądze powinny pomóc mu funkcjonować przynajmniej przez pół roku. Jak zauważył Piotr Szewczyński, wójt obiecał poczynić starania  w celu znalezienia kolejnych środków na tenże klub.

Czemu dotacja na Koło PZW Nr 33 nie powinna być zmniejszona? To także tłumaczył wicewójt: – W najmłodszej sekcji Znicza jest nie więcej, niż 15 osób. Koło wędkarskie liczy 143 pasjonatów, w tym ok. 20 młodzików. To jest skala porównawcza dwóch klubów. Przypomnę - koło dostało 5 000 zł, Znicz - 14 000 zł.

reklama

AW 

Wędka lepsza od Znicza?

Podobne artykuły

Co kupić w prezencie wędkarzowi?

Co kupić w prezencie wędkarzowi?

18 maj.
Chcesz łowić ryby? Rób to DOBRZE! Ruszyła...

Chcesz łowić ryby? Rób to DOBRZE! Ruszyła szkółka...

29 kw.
Tur 1921 Turek remisuje bezbramkowo ze Zniczem...

Tur 1921 Turek remisuje bezbramkowo ze Zniczem...

08-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama