sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

W Brudzewie za śmieci nie płacą nieliczni

W Brudzewie za śmieci nie płacą nieliczni
 

Jak można było dowiedzieć się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów, w tejże gminie nowy system gospodarki odpadami spowodował póki co „manko” w wysokości ok. 130 000 zł, które trzeba będzie jakoś pokryć. Takich problemów nie mają władze Brudzewa.

Dla Brudzewa koszt funkcjonowania systemu śmieciowego w 6 miesiącach (lipiec-grudzień) 2013r. wyniósł 194 890 zł. Na tę sumę złożyły się takie wydatki, jak: zakup książeczek opłat – 948 zł, odbiór i transport odpadów – ponad 93 000 zł, zagospodarowanie odpadów komunalnych (czyli opłata „na bramie” w Koninie) – prawie 96 000 zł i inne. Jak się okazuje, brudzewianie nie ociągają się nadmiernie z uiszczaniem opłat i wpływy nie prezentują się najgorzej.

reklama

Na chwilę obecną mamy zaległości za 2013 rok w wysokości ok. 13 000 zł. Jeśli te zaległości wpłyną, to będzie kwota ponad 197 000 zł, więc mielibyśmy ok. 3 000 zł nadwyżki – mówił podczas piątkowej sesji wójt Cezary Krasowski, dodając do "beczki miodu łyżkę dziegciu". –  Ta nadwyżka zniknie, gdyż opłata „na bramie” została podwyższona i  może być taka sytuacja z końcem 2014 roku, że niestety będziemy musieli jakiś grosz dopłacić. Ja szacuję, że może to być około 20 000 zł za względu na wzrost opłat w Koninie.

AW

Podobne artykuły

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama