piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Brudzewie za śmieci nie płacą nieliczni

W Brudzewie za śmieci nie płacą nieliczni
 

Jak można było dowiedzieć się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów, w tejże gminie nowy system gospodarki odpadami spowodował póki co „manko” w wysokości ok. 130 000 zł, które trzeba będzie jakoś pokryć. Takich problemów nie mają władze Brudzewa.

Dla Brudzewa koszt funkcjonowania systemu śmieciowego w 6 miesiącach (lipiec-grudzień) 2013r. wyniósł 194 890 zł. Na tę sumę złożyły się takie wydatki, jak: zakup książeczek opłat – 948 zł, odbiór i transport odpadów – ponad 93 000 zł, zagospodarowanie odpadów komunalnych (czyli opłata „na bramie” w Koninie) – prawie 96 000 zł i inne. Jak się okazuje, brudzewianie nie ociągają się nadmiernie z uiszczaniem opłat i wpływy nie prezentują się najgorzej.

reklama

Na chwilę obecną mamy zaległości za 2013 rok w wysokości ok. 13 000 zł. Jeśli te zaległości wpłyną, to będzie kwota ponad 197 000 zł, więc mielibyśmy ok. 3 000 zł nadwyżki – mówił podczas piątkowej sesji wójt Cezary Krasowski, dodając do "beczki miodu łyżkę dziegciu". –  Ta nadwyżka zniknie, gdyż opłata „na bramie” została podwyższona i  może być taka sytuacja z końcem 2014 roku, że niestety będziemy musieli jakiś grosz dopłacić. Ja szacuję, że może to być około 20 000 zł za względu na wzrost opłat w Koninie.

AW

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama