czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Zabrakło świadków, więc proces Zuzanny Ł. utknął w miejscu

Zabrakło świadków, więc proces Zuzanny Ł. utknął w miejscu - foto: sxc.hu / Jason Morrison
foto: sxc.hu / Jason Morrison  

W środowe przedpołudnie na turkowską wokandę powróciła sprawa dotycząca przebiegu wyborów samorządowych z roku 2010, w której oskarżoną jest Zuzanna Ł. - przewodnicząca władysławowskiej Okręgowej Komisji Wyborczej. W ustaleniu, czy wówczas doszło do nadużyć przy przyjmowaniu i podliczaniu głosów, teoretycznie miały pomóc zeznania grupy świadków, ale ostatecznie rozprawa została jednak odroczona.

Wedle założeń w środę swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi przebiegu wspomnianych wyborów samorządowych, podzielić miało się z Sądem, obroną i oskarżycielem ogółem pięć osób. Teoretycznie dziś miało dojść m.in. do skonfrontowania z dwójką innych świadków pracownicy Urzędu Gminy Władysławów, która w listopadzie 2010 pełniła funkcję męża zaufania. Nie było to możliwe, gdyż osoba ta przebywa na zwolnieniu lekarskim. Za sprawą zwolnienia lekarskiego wystawionego przez lekarza sądowego zeznań nie musiała składać także inna z wezwanych na rozprawę kobiet. Ogółem nieobecność tylko jednego z piątki świadków uznano za tzw. nieusprawiedliwione niestawiennictwo, a mężczyzna tym samym naraził się na karę pieniężną. Gwoli ścisłości należy dodać jednak, iż ów świadek nie tyle nie przybył w ogóle do Sądu Rejonowego w Turku, co po prostu spóźnił się na wyznaczoną rozprawę o kilka minut, ale ta była już wówczas odroczona.

reklama

Sprawa dotycząca przebiegu wyborów samorządowych z roku 2010, w której oskarżoną jest Zuzanna Ł. będzie miała swój ciąg dalszy pod koniec kwietnia.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: PiS szykuje się do wyborów....

Tuliszków: PiS szykuje się do wyborów. Kadencyjność...

24-01-2017
Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

17-12-2016
Władysławów: Wójt bez winy ws Orlika. Radni...

Władysławów: Wójt bez winy ws Orlika. Radni osądzili...

07-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama