wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Gromadę i Młynarskiego martwią cisewskie drogi

Gromadę i Młynarskiego martwią cisewskie drogi
 

Droga nie jest czymś, co może wiecznie trwać w dobrym stanie i niestety niszczeje z różnych powodów. O to, czy drogi w miejscowości Cisew, które ucierpiały z rozmaitych przyczyn, odzyskają lepszą formę dopytywali podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Turek tamtejsi radni.

Głos w sprawie dróg zabrał w trakcie interpelacji Józef Gromada. Radny zapytał o to, co zapewne ciekawi niejednego mieszkańca Cisewia. – Kto po prostu naprawi teraz drogę na Foluszu po zrobionej kanalizacji – dociekał Józef Gromada. Krótkiej odpowiedzi udzielił mu zastępca wójta. – Firma wykonująca kanalizację – informował Łukasz Mielcarski.

reklama

Nie był to koniec rozważań o kondycji cisewskich dróg. – Mam zapytanie odnośnie naszej drogi, która została rozjeżdżona w trakcie wywozu śmieci. Jaka jest procedura w sprawie tej drogi – pytał radny Gromada, nawiązując do tego, że niekorzystnie na szlak komunikacyjny wpłynął proces rekultywacji składowiska w Cisewie, kiedy to konieczne były przejazdy ciężkiego sprzętu, by przetransportować wiele ton odpadów na składowisko  MZGOK w Koninie. Odpowiedzi w tej kwestii starał mu się udzielić wicewójt Mielcarski: – Mamy udokumentowany stan tej drogi przed zimą. Trwają nasze spory z MZGOK-iem. Polega to na tym, że oni nie poczuwają się do odpowiedzialności.

Tego typu tłumaczenia niezbyt spodobały się Pawłowi Młynarskiemu. – Ale czy my coś robimy w tym temacie, czy tak po prostu toczymy spór? – pytał o działania władz gminy i urzędników radny Młynarski, który został z kolei zapytany o to, jakie działania sam proponuje. Obaj cisewscy radni zgodnie stwierdzili, że należy pójść do sądu. Zdaniem radnego Młynarskiego, sprawy nie można odpuszczać, należy słać pisma, naciskać.

Jak zauważył wójt Karol Mikołajczyk, gmina ze wspomnianą firmą jest jeszcze na etapie ostatnich, „prostych” rozmów i oczekiwania na propozycję w kwestii formy naprawy drogi, a jeśli nie wyklaruje się odpowiednie porozumienie, sprawa faktycznie trafić może do sądu. – Była u nas w grudniu pani Streker-Dembińska. Jakąś propozycję nam złożą. Czekamy na tę propozycję –  wskazywał wójt.

reklama

AW

Gromadę i Młynarskiego martwią cisewskie drogi

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Oświadczenie Zarządu MGKS...

Listy do redakcji: Oświadczenie Zarządu MGKS Tur...

3 mrz.
Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską....

Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską....

15 lt.
Mieszkaniec Cisewa odpowie za paserstwo. Grozi...

Mieszkaniec Cisewa odpowie za paserstwo. Grozi mu do...

04-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama