sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Jazda elegancką suką do izby jak relikt przeszłości

Jazda elegancką suką do izby jak relikt przeszłości
 

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Brudzew tamtejsi samorządowcy po raz kolejny zdecydowali o przekazaniu pieniędzy na konińską „izbę wytrzeźwień”. Po raz kolejny także pomysł ten nie przypadł do gustu radnemu Budynkowi.

Gwoli przypomnienia - nad projektem uchwały ws. udzielenia pomocy finansowej miastu Konin poprzez wsparcie kwotą 2 tysięcy złotych działalności Ośrodka Doraźnej Pomocy Osobom z Problemem Alkoholowym i Przemocą brudzewscy radni pochylili się w sierpniu ubiegłego roku. Samorządowcem mającym odmienne zdanie od swych koleżanek i kolegów był Józef Budynek: – To jest taki moim zdaniem relikt przeszłości. (…) Osoby „w potrzebie” zawozi się do szpitala na oddział toksykologii, a na tych troszeczkę podekscytowanych i niesfornych Policja ma już swoje sposoby, swoje pomieszczenia. Tak jest na zachodzie, a my się wzorujemy na wschodzie.

reklama

Jak pokazała ubiegłotygodniowa sesja, Józef Budynek szybko nie zmienia poglądów. Choć tym razem kwota wsparcia miała wynieść 1 000 zł, to i tak pomysł nie podobał się radnemu: – Ja uważam, że osoba powinna być przewieziona do Turku, bo tam jest bliżej, niż do Konina, gdzie teraz jest wożona eleganckim samochodem, tzw. suką. (…) Wolałbym, żeby tę niewielką kwotę, ale jednak, przekazać na Pogotowie Ratunkowe na paliwo.(...) Wolałbym, żeby Pogotowie to otrzymało, niż relikt przeszłości.

Projekt uchwały ws. udzielenia pomocy finansowej miastu Konin została przyjęta przy 13 głosach „za” i jednym „przeciw”.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.
Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama