sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Brudzew radzi sobie z psim problemem

Brudzew radzi sobie z psim problemem
 

Niejeden lokalny samorządowiec traci cząstkę miłości do zwierząt patrząc na to, jak potężny strumień wypływających z budżetu pieniędzy pochłania opieka nad zwierzętami bezdomnymi. Tego typu tragedii nie ma jednak w gminie Brudzew. Jak można było się przekonać podczas ubiegłotygodniowej sesji tamtejszej Rady Gminy, w Brudzewie czworonoga – nim ten trafi do schroniska – potrafi przygarnąć nawet radny.

Temat kosztownej opieki and zwierzętami powraca nieustannie jak bumerang. Ot chociażby podczas ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów rozmawiano o tym, że na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności trzeba będzie przeznaczyć prawdopodobnie ponad 100 000 zł zamiast zakładanych 45 000 zł, a samorządowcy pocieszali się tym, że pobliski Tuliszków też wydaje na ten cel ok. 100 000 zł. Uważni Czytelnicy pamiętają zapewne, jak np. w ubiegłym roku sołtys Russocic wspominał o tym, że pomysłem może być usypianie psów. – Nie mamy na lampę, nie mamy na znak, nie mamy na dziecko, szkołę chcemy rozbudować w Chlebowie, na kanalizację nie ma w gminie, ale na pieski 130 000 zł mamy! (…)  130 000 zł proszę państwa na psy dajemy!? – pomstował także podczas listopadowej sesji Lucjan Filipak z gminy Turek.

reklama

Temat czworonogów, nie budził takich emocji podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Brudzew, gdy samorządowcy zapoznali się ze sprawozdaniem  z realizacji programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności. Można było się z niego dowiedzieć, że gmina wydała w zeszłym roku na utrzymanie swoich bezdomnych zwierząt w turkowskim schronisku niecałe 7 000 zł. Wydatkowanie niewielkiej kwoty 6 937 zł było możliwe dlatego, że w schronisku przebywały dwa brudzewskie psy, z czego jeden nawet znalazł nowy dom.

Rozmowa o czworonogach stała się pretekstem do podziękowania osobom, które nie powalają, by zwierzaki trafiały do schroniska. – Ja bardzo dziękuję radnym, którzy przyjmują ode mnie prezenty w postaci bezdomnych zwierząt. Dziękuję za to, że adoptujecie te zwierzęta. Będziemy się zwracać do państwa ponownie o pomoc – mówił w trakcie sesji wójt Krasowski, dziękując wszystkim, którzy przykładają rękę do wyszukiwania zwierzakom nowych domów.

Podczas obrad padł także pomysł zakładający, że gmina mogłaby dofinansowywać sterylizację i kastracje psów i kotów. – Albo pan Palikot – dorzucił półżartem radny Budynek.

reklama

AW

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

4 mrz.
Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie...

Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie rzeźni

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama