środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Radnego do mordercy przyrównywać nie wypada

Radnego do mordercy przyrównywać nie wypada
 

Wielu lokalnych samorządowców lubi spierając się sięgać czasem po mocne sformułowania, a czasem „kwiecistość” wypowiedzi najwyraźniej wymyka się spod kontroli. Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Władysławów poruszono temat  tego, czy porównywanie popularności Mariana Bońki do Mariusza Trynkiewicza to już lekka przesada, a może jednak nie ma w tym nic zdrożnego.

Do tego typu sytuacji doszło podczas lutowej sesji Rady Gminy Władysławów, w czasie której dyskutowano nad tematem tego, czy radny Marian Bońka powinien stracić swój mandat, gdyż domagają się tego niektórzy mieszkańcy Tarnowskiego Młyna, a sprawę kazał zbadać wojewoda. W czasie obrad padały rozmaite sformułowania, ale jedno szczególnie dotknęło radnego Bońkę.

reklama

Kontrowersyjne sformułowanie rzucone przez Ryszarda Wypycha – „Niedawno najsłynniejszą osobą w Polsce była Żanet Kaleta, teraz Trynkiewicz, i teraz w końcu radny Bońka” – zostało przypomniane podczas ubiegłotygodniowej sesji poprzez odczytanie fragmentu protokołu z lutowych obrad. – Na Komisji Budżetu zostałem straszony przez Mariana Bońkę, że porównałem go z panem Trynkiewiczem – mówił o reakcji Bońki Wypych przy okazji dodając, że wypowiedź ta brzmiała nieco inaczej, niż zapisano to w protokole.

Czy ja pana Marianie obraziłem? Czy ja porównałem pana z Trynkiewiczem? No po prostu to akurat głośne osoby są w tym momencie. Jeżeli obraziłem, to bardzo przepraszam, ale naprawdę nie miałem na myśli pana porównywać z  Trynkiewiczem. Jeżeli ma pan pretensje i straszył pan, że odda sprawę do prokuratury, to proszę bardzo – stwierdził Ryszard Wypych.

AW

Radnego do mordercy przyrównywać nie wypada

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

z dzisiaj
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama