Wtorek z HALLEREM w ZSR CKP
Nie da się ukryć, że nauka w szkole średniej chwilami może być nieco nudna, ale na monotonię zdecydowanie nie mogą narzekać uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Rolniczych. Widać to było jak na dłoni we wtorek 25 marca, gdy w murach ZSR CKP odbyła się prezentacja Polskiego Systemu Walki Wręcz.
Wtorkowe wydarzenie rozpoczęła – mająca charakter wprowadzenia – prezentacja multimedialna pt. "Czym jest PSWW HALLER", z którą uczniowie ZSR CKP zapoznali się w auli szkolnej. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że HALLER to nic innego, jak nowoczesny Polski System Walki Wręcz, który – jak wskazują jego twórcy – dostosowany został do wyzwań, jakie stawia przed nami współczesna epoka rewolucji naukowo-informacyjnej. Na PSWW składają się takie aspekty, jak przygotowanie adepta do walki wręcz ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania psychofizycznego, a także przekazanie trenującemu wiedzy z zakresu socjotechniki walki informacyjnej. Patronem PSWW jest – jak sama nazwa wskazuje – gen. Józef Haller.
Po poznaniu podstawowych informacji dotyczących PSWW, młodzi ludzie kontynuowali niezwykle interesujące zajęcia. W szkolnej auli wysłuchać można było wykładu "Podstawy walki informacyjnej", poświęconego takim zagadnieniom, jak wywiad, działanie PSYOPS, dezinformacja itd. Równocześnie w sali gimnastycznej instruktorzy PSWW HALLER wyciskali z uczniów siódme poty, a młodzież dowiedziała się, jak skutecznie obronić się przed napastnikiem i szybko go obezwładnić. W czasie ćwiczeń nastolatkowie dobierając się w pary mieli okazję szlifować ukazane im chwyty i ciosy, a rad na bieżąco udzielali im specjaliści.
AW
Więcej zdjęć w fotorelacji "Dusili, kopali i obezwładniali, poznając tajniki PSWW HALLER".

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72