Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Sołtysi-rekordziści otrzymali kwiaty i gratulacje

Sołtysi-rekordziści otrzymali kwiaty i gratulacje
 

W środę 26 marca odbyła się XLIII Sesja Rady Gminy Brudzew, a była to sesja wyjątkowa dla dwóch sołtysów. Jubileusze w jej trackie obchodzili panowie Bogumił Łaszkiewicz i Józef Budynek, gdyż czas pełnienia przez nich tejże funkcji można liczyć w dziesiątkach lat.

Bogumił Łaszkiewicz jest sołtysem miejscowości Kwiatków. Wielu jej mieszkańców nie pamięta, by kiedykolwiek sprawami wsi zajmował się ktoś inny, gdyż pan Bogumił jest sołtysem od lat 30. Nieco mniejszym czasem pracy na rzecz lokalnej społeczności mógł poszczycić się radny i sołtys w jednej osobie czyli Józef Budynek. Ten samorządowiec jest sołtysem miejscowości Wincentów od 25 lat. Z tego powodu w trakcie sesji przewodniczący Kiciński i wójt Krasowski wręczyli sołtysom kwiaty i listy gratulacyjne, dziękując świętującym samorządowy jubileusz za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności i życząc przy okazji wszelkiej pomyślności.

reklama

Wydaje się, że to minęło szybko, a zaczynałem sołtysowanie w poprzedniej epoce, gdy była jeszcze Gminna Rada Narodowa. Wtedy sołtys miał trochę inne obowiązki. Było ich więcej, gdyż oprócz zbierania podatków sołtys wydawał świadectwa pochodzenia zwierząt, był inkasentem za wodę, prowadził kontraktację z GS-em na skup zbóż, zbierał na Ubezpieczenie Społeczne rolników – wyliczał sięgając pamięcią wstecz Józef Budynek, który w przerwie sesji zadbał o to, by na stołach w sali obrad nie zabrakło smakowitych cukierków.

AW

Podobne artykuły

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

27 lip.
Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26-08-2020
Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył...

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

10-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama