niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Zając przestał wójtować we Władysławowie

Zając przestał wójtować we Władysławowie
 

Obserwatorzy lokalnej sceny politycznej wiedzą doskonale, że chorującego wójta Krzysztofa Zająca ostatnimi czasy coraz rzadziej można było ujrzeć chociażby podczas sesji Rady Gminy i innych wydarzeń. Jego nieobecność sprawiła, że z rolą wójta od niedawna musi mierzyć się zastępca Zająca czyli Piotr Szewczyński.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Władysławów Piotr Szewczyński przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej wójta. Szybko o tym, że jest to sprawozdanie niepełne, napomknął radny Józef Szustakowski wskazując, że Szewczyński jako zastępca Krzysztofa Zająca zapomniał ogłosić, iż przejął obowiązki wójta. – To jest ważne. Pan w tej chwili jest wójtem gminy Władysławów. No tak jest czy nie? – pytał raczej retorycznie Józef Szustakowski, szybko zyskując potwierdzenie.

reklama

To prawda. Jest  art. 28, punkt g. ustawy o samorządzie gminnym, który mówi, że gdy nieobecność wójta trwa dłużej niż 30 dni, to jego plenipotencje przejmuje pierwszy z zastępców – wyjaśniał wójt Szewczyński wskazując, że w obliczu ostatnich wydarzeń radni powinni być szczęśliwi, że nie został wprowadzony w życie pewien ich pomysł. – Państwo niedawno prosiliście o likwidację etatu zastępcy wójta. Gdyby wasze pomysły się ziściły, to dziś rządziłby może nami ktoś z Poznania albo Warszawy, a tak na szczęście Piotr Szewczyński.

AW

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama