niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Władysławów: Opłakujący zmarłych zapłacą drożej

Władysławów: Opłakujący zmarłych zapłacą drożej - foto: sxc.hu / Jenny Erickson
foto: sxc.hu / Jenny Erickson 

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Władysławów podjęta została uchwała w sprawie ustalenia opłaty za udostępnienie Domu Pogrzebowego w Russocicach. Za jej sprawą rodziny zmarłych zapłacą nieco więcej niz dotychczas.

Podczas XLV radni uchylili uchwałę Nr 203/09 Rady Gminy Władysławów z dnia  23 listopada 2009 roku. Była to uchwała, na mocy której opłata wynosiła dotychczas 65,57 zł + podatek VAT. Rada Gminy przyjęła nowy projekt uchwały, w którym ustala się opłatę za udostępnienie Domu Pogrzebowego w Russocicach w kwocie 76,17 zł + 23% VAT. Kwotę w tej wysokości pobierać się będzie za każdą rozpoczętą dobę. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia czyli 31 marca.

reklama

Jak zauważył wójt Piotr Szewczyński, wzrost stawki podyktowany był względami ekonomicznymi. – Nie są to aż takie duże koszty w porównaniu do okolicznych gmin – mówił samorządowiec.

AW

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama