piątek 23 lipca 2021

Sławy, Sławosza, Żelisławy

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Oddają dużo śmieci, pieniędzy nie wpłacają już tak sumiennie

Oddają dużo śmieci, pieniędzy nie wpłacają już tak sumiennie
 

Gdy samorządy przygotowywały się do tzw. śmieciowej rewolucji, wielu przeciwników działania czy też zwolenników ustanowienia jak najniższych opłat wskazywało, że w tej czy innej gminie odpadów przecież nie ma, a ludzie z trudnością zapełniają swoje kubły. O tym, jak jest w rzeczywistości, można przekonać się chociażby podczas poszczególnych sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie, podczas których burmistrz Ciesielski na bieżąco wskazuje, ile ton odpadów zebrano i jakie kwoty pieniędzy zapłacili tuliszkowianie.

Także w trakcie XXXIII sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie na krótkie podsumowanie funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami pozwolił sobie burmistrz Ciesielski. Było co podsumowywać, bo np. w trzymiesięcznym okresie od stycznia do marca 2014r. odebrano na terenie gminy Tuliszków 713 ton odpadów. Koszt odbioru i zagospodarowania takiej ilości śmieci to 215 890 zł. Ponadto w dniu 8 kwietnia zebrano ponad 109 ton odpadów mokrych i 33,5 tony odpadów suchych, a 22 kwietnia ponad 92 tony odpadów mokrych.

reklama

Jak wygląda kwestia uiszczania przez mieszkańców opłat? – Zaległości za styczeń, luty i marzec na koniec marca wynosiły 49 731, 50 zł, na dzień 23 kwietnia 39 605, 50 zł. W zasadzie należności wpływają w sposób ciągły, z poślizgami. Wystosowano 216 upomnień z tytułu zaległości w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi – wyliczał podczas sesji burmistrz Ciesielski.

AW

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama