wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Radni przeciwni dopalaczom zaapelowali do Rządu i parlamentarzystów

Radni przeciwni dopalaczom zaapelowali do Rządu i parlamentarzystów - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

W dniu 28 maja, podczas XXXVI sesji Rady Powiatu Tureckiego lokalni samorządowcy, mający dość obserwowania tego, jak walka z używkami udającymi np. wyroby kolekcjonerskie coraz bardziej przypomina walkę z wiatrakami, wystosowali specjalny apel w sprawie tzw. dopalaczy.

Projekt apelu przygotowała działająca przy Radzie Powiatu Komisja Bezpieczeństwa Publicznego. W nim radni Rady Powiatu Tureckiego zwracają się do Rządu RP oraz parlamentarzystów o pilną zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. „Jesteśmy zaniepokojeni skutkami, jakie wywołuje sprzedaż i dystrybucja wyrobów kolekcjonerskich, dostępnych w sklepach na terenie powiatu tureckiego. Po ostatniej zmianie ustawy, pomimo zakazu sprzedaży, proceder nadal funkcjonuje. W związku z tym jesteśmy zaniepokojeni nieskutecznością działania organów państwa. Naszym zdaniem oraz funkcjonariuszy Policji i Sanepidu jest to wynik uregulowań prawnych" – zapisali w projekcie apelu radni, domagając się by m.in. skład środków znajdował się na ich etykietach, a także by osoby łamiące zakaz handlu wspomnianymi środkami podlegały karze zgodnie z kodeksem karnym.

reklama

Radni powiatowi przyjęli treść apelu w sprawie dopalaczy jednogłośnie.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

z wczoraj
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama