niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Uchwycili obiektywem piękno kapliczek

Uchwycili obiektywem piękno kapliczek
 

W dniu 31 maja w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie odbyło się podsumowanie  IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Kapliczki Maryjne i Miejsca Sakralne w Powiecie Tureckim 2014". Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, o czym przekonało się Jury, które oceniło aż 95 prac nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W sobotnie popołudnie w obrzębińskim kościele pojawili się nie tylko laureaci fotograficznych zmagań, ale również ich opiekunowie oraz rodzice, a także lokalni samorządowcy. Rzecz jasna najwięcej radości udział w wydarzeniu przyniósł młodym ludziom, którzy poprzez swe prace zyskali największe uznanie w oczach Jury, któremu przewodniczyła dr hab. Hanna Ograbisz-Krawiec z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM Kalisz. Celem samego konkursu było uratowanie od zapomnienia i zniszczenia często zabytkowych kapliczek na terenie powiatu, promocja naszych okolic oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości autorów zdjęć.

reklama

Uczestnicy zostali uhonorowani w trzech kategoriach wiekowych. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężczyni dzięki swoimi fotografiom zajęłam aż dwa najwyższe stopnie konkursowego podium. Jury owo pierwsze i drugie miejsce przyznało Dorocie Rybak z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Z trzeciego miejsca cieszyć się mogła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Turku - Dominika Wolf.

W przypadku gimnazjów najwyższe laury uznania zdobyły Natalia Kowalczyk z Gimnazjum nr 2 w Turku, Adrianna Jachimowska z Gimnazjum nr 1 w Turku oraz Małgorzata Kujawa z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie. Wyróżnieni zostali także: Zuzanna Apelt z Gimnazjum nr 2 w Turku i Sebastian Sambor ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku.

Jedyną kategorią, w której nie przyznano pierwszej nagrody, była kategoria szkół podstawowych. W tym przypadku drugie miejsce decyzją Jury zdobyła Roksana Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Koźminie z filią w Krwonach, a ex aequo dwa trzecie miejsca wywalczyli Zuzanna Szczesiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku i Patryk Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

reklama

Konkurs z cyklu Najpiękniejsze Miejsca Powiatu Tureckiego „Kapliczki Maryjne i Miejsca Sakralne w Powiecie Tureckim 2014” zorganizowany został przez Civitas Christiana w Turku i odbył się pod patronatem Biskupa Włocławskiego, Burmistrza Miasta Turku i Starosty Tureckiego.

AW

Podobne artykuły

Oko w oko z wilkiem w turkowskich lasach.

Oko w oko z wilkiem w turkowskich lasach.

1 maj.
Głosuj na Łukasza w plebiscycie Fotograf Amator...

Głosuj na Łukasza w plebiscycie Fotograf Amator Roku

19-12-2018
Laureatka konkursu fotograficznego ph.

Laureatka konkursu fotograficznego ph. "100 - lecie...

02-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama