wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

XXI Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

XXI Wielkopolski Konkurs  Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - Foto: Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego
Foto: Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego 

Ostatni finałowy etap XXI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Wśród finalistów znalazła się Karolina Pakuła z Gimnazjum w Malanowie.

53 uczniów przystąpiło  do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym. Wśród pytań znalazły się kwestie związane z ważnymi rocznicami , w tym o 25-leciu częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce.

reklama

Test wyłonił ośmiu uczestników ścisłego finału. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania najważniejszych organów w Unii Europejskiej, działalności organizacji pozarządowych i kompetencji różnych szczebli władz samorządowych.
Piotr Suchecki z  Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp. okazał się najlepszy w tegorocznej edycji. Z naszego regionu wśród finalistów na piątym miejscu znalazła się Karolina Pakuła z Gimnazjum w Malanowie.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe, a ośmiu najlepszych cenne nagrody rzeczowe: smartfon, tablet, aparaty cyfrowe, przenośne dyski pamięci, głośniki komputerowe, drukarkę, słuchawki.Głównym sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe oraz Rada Powiatu Konińskiego. Pozostali darczyńcy: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miejski w Kórniku, Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy Stare Miasto, Urząd Miejski w Koninie, Urząd Miasta i Gminy w Kleczewie, Urząd Gminy w Malanowie oraz Urząd Gminy w Kole.

Organizowany od 1994 r. Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej. Jego celem jest propagowanie idei budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz upowszechnianie wiedzy o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności.

reklama

Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział około 47 tysięcy uczniów ze 130 szkół.
Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży gimnazjalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz zainteresowanie jej ideą samorządności.
Tematyka konkursu obejmuje trzy bloki: samorząd terytorialny i lokalna demokracja, organizacje pozarządowe w życiu publicznym, kontekst europejski samorządu.    

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności.

Materiał prasowy: Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego

XXI Wielkopolski Konkurs  Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - Foto: Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego

Podobne artykuły

Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.
Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama