Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Piękne konie królowały w Tuliszkowie

 Piękne konie królowały w Tuliszkowie - Foto: ma
Foto: ma 

W niedzielę 15 czerwca w Tuliszkowie odbyły się VIII Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, które odbywają się od 2008 roku. Jak zawsze widowisko przyciągnęło wielu widzów a także zawodników z powiatu oraz spoza jego granic.

Piękne konie, słońce i rywalizacja – każdy miłośnik tych szlachetnych zwierząt na pewno mógł poczuć się usatysfakcjonowany widowiskiem, które miało miejsce w Tuliszkowie. Zawody rozpoczęły się o godz. 15.00 uroczystą paradą, następnie hodowcy na stadionie zmagali się w kilku konkurencjach, mając do pokonania tor przeszkód na czas.

reklama

W kat. Zaprzęgi Parokonne pierwsze miejsce zajął Stefan Markiewicz, drugie - Adam Graczyk, trzecie - M. Wojtczak, czwarte - Roman Oblizajek, piąte - Roman Gronowalski. W kat. Zaprzęgi Jednokonne najlepszy okazał się Adam Graczyk, zaraz za nim na drugim miejscu znalazł się Stefan Markiewicz, na trzecim Andrzej Głodny. Czwarta pozyzja przypadła W. Wróblowi, piąta zaś Romanowi Oblizajkowi.

Uczestnicy zmagali się również w kat. Zaprzęgi Jednokonne Kuców. W tej rywalizacji zwyciężył Stefan Markiewicz, zaraz za nim znaleźli się kolejno: Zbigniew Nowakowski, Roman Oblizajek, Mirosław Grudziński i Stanisław Urbaniak. W ostatniej konkurencji, Zaprzęgi Wielokonne Kuców, pierwsze miejsce zdobył Roman Oblizajek. Drugie miejsce przypadło Mirosławowi Grudzińskiemu, trzecie Stefanowi Markiewiczowi, czwarte Zbigniewowi Nowakowskiemu, piąte zaś Stanisławowi Urbaniakowi.

Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Tuliszków, Grzegorz Ciesielski, wręczył zwycięzcom puchary oraz nagrody. Udekorował również zwycięskie konie. Atrakcją wieczoru było widowisko w wykonaniu Apolinarski Group, kaskaderów konnych. Ich występ wzbudził nie tylko entuzjazm, ale i podziw dla wyjątkowych umiejętności. Akrobacje zostały nagrodzone gromkimi i w pełni zasłużonymi brawami.

reklama

Organizatorami imprezy są Urząd Gminy i Miasta Tuliszków, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie oraz Pan Stefan Markiewicz, hodowca koni z Tuliszkowa.

ma
 

Podobne artykuły

Russocice: Zawody w powożeniu w strugach deszczu

Russocice: Zawody w powożeniu w strugach deszczu

25-06-2018
Tuliszków: Miłośnicy koni rywalizowali, a...

Tuliszków: Miłośnicy koni rywalizowali, a proboszcz...

17-06-2018
Tuliszków: Konne zaprzęgi będą rywalizować na...

Tuliszków: Konne zaprzęgi będą rywalizować na stadionie

13-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama