Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Rajd z tatusiami

Rajd z tatusiami
 

Wietrzna pogoda i zachmurzone niebo drugiego dnia lata nie odstraszyło śmiałków, którzy zjawili się na starcie XII Powiatowego Rajdu Rekreacyjnego zorganizowanego z okazji Dnia Ojca pod hasłem "Tato już lato, idziemy na rowery!".

Tegoroczny rajd to dwie trasy rowerowe dla rodzin z dziećmi (ok. 11 km) i zaawansowanych (ok. 40 km), na które wyruszyło w niedzielny poranek, ponad 80 osób. Mała grupka chętnych zdecydowała się również na wspólną wyprawę z kijkami (ok. 8 km).

reklama

Rajdowicze jechali i szli powiatowymi ścieżkami PANORAMA. Tym razem poznawali uroki powiatowych tras prowadzących przez Grzymiszew i Kowale Księże na parking leśny na Uroczysku Cisew. Po pokonaniu tras rajdowych, na uczestników oczywiście czekał grill i wiele innych atrakcji, w tym konkursy dla najmłodszych, szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej i wskazówki policjantów jak bezpiecznie zachowywać się podczas wakacji.

Puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu otrzymała 3-letnia Helenka, konkurs rzutu kaloszem wygrał Patryk Pawlak a najlepszy w jeździe rowerem w żółwim tempie był Adaś Jesiołowski.

W szczególny sposób dzieci podziękowały rajdowym tatusiom, którzy nie zawiedli organizatorów imprezy i zabrali swoje rodziny na szlaki rowerowe oraz piesze XII rajdu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Turku przy współpracy z Nadleśnictwem Turek, Tureckim Towarzystwem Turystycznym i Turkowskim Towarzystwem Cyklistów.

reklama

źródło: powiat.turek.pl

Podobne artykuły

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni - trwa IV...

11 lip.
IV Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten piątek....

IV Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten piątek....

8 lip.
Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama