piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Z wizytą w Dolnie Muminków

Brudzew: Z wizytą w Dolnie Muminków
 

Chcąc przypomnieć nieco zapomnianą przez naszych czytelników twórczość Tove Jansson, bibliotekarki z Koźmina Zofia Cichomska i Sylwia Kwaśna zorganizowały konkursy w związku z przypadającą w sierpniu 100. rocznicą urodzin pisarki.

Pierwszy kierowany był dla najmłodszych i polegał na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do wybranej książki ww. autorki. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkole zajęli Oliwia Adamczyk ex quo z Adamem Witkowskim, drugie Radosław Adamczyk, trzecie natomiast Kornelia Szymkowska. W kategorii klas I – III z kolei I miejsce zajęła Dagmara Miśko również ex quo z Patrycją Drzewiecką, drugie Dominika Witkowska, trzecie Wiktoria Witkowska, a wyróżnienie Natan Knop.

reklama

W drugim konkursie udział brali uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Koźminie oraz szkoły filialnej w Krwonach. Zmagania polegały na wykazaniu się znajomością treści książki „Opowiadania z Doliny Muminków”. Uczestnicy podzieleni byli na cztery drużyny trzyosobowe. Każda z nich miała do wykonania kilka zadań, takich jak: krzyżówka, dyktando, pytania z treści książki, czytanie ze zrozumieniem. Drużyny zmagały się w pięknej scenerii przygotowanej przez panią Agnieszkę Kin.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna Włóczykija w składzie: Julia Gauden, Dagmara Miśko i Kami Słodziński, tuż za nią uplasowała się drużyna Muminka w składzie: Wiktoria Bazner-Sałop, Łukasz Śmigielski i Piotr Drzewiecki. Trzecie miejsce zajęła drużyna Małej Mi w składzie: Wiktoria Stefanowska, Oliwia Włodarczyk i Michał Marciniak. Czwarte natomiast przypadło w udziale drużynie Migotki w składzie: Martyna Buda, Martyna Drożdż i Bartosz Synenko. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kubki przygotowane specjalnie na tę okazję, a zawodnicy zwycięskiej drużyny dodatkowo nagrody książkowe.

Organizatorki składają podziękowania opiekunce sklepiku uczniowskiego z Koźmina p. Barbarze Kurcobie oraz Bibliotece Publicznej Gminy Brudzew za dofinansowanie nagród.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama