czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Budują boisko jak kijem o d...?

Budują boisko jak kijem o d...?
 

Wielu mieszkańców Kalinowej nie może doczekać się już powstania w tejże miejscowości boiska, a wyjątkiem nie jest także tamtejszy radny. Jan Karbowy podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Turek nie krył swych pretensji mówiąc głośno, że mamy już lipiec, a realizacja inwestycji się jego zdaniem ślimaczy.

Od początku kwestia powstania boiska budziła emocje. Lokalni samorządowcy spierali się o to, w którym miejscu obiekt sportowy powinien zostać ulokowany – czy budować go na gruntach gminnych, a może pozyskać należy inne? Kłócono się też, czy decydując się na drugą opcję należy zrobić to w drodze kupna czy zamiany itp. W całym zamieszaniu sołtys Staszak z Kalinowej zarzucił nawet radnemu Karbowemu zastraszanie ludzi, z kolei Jan Karbowy postraszył wtedy sołtysa pociągnięciem go do odpowiedzialności za mówienie oszczerstw. Koniec końców wypracowano rozwiązanie problemu, ale emocje nie ustały.

reklama

O sprawę tworzenia boiska dopytywał podczas ubiegłotygodniowej sesji radny Karbowy: –  Kiedy będzie wykonane to boisko – dociekał samorządowiec i usłyszał, że wszystko jest na dobrej drodze, jednak trwa właśnie dopinanie przetargowych formalności na ostatni guzik. Radny usłyszał, że choć oferent z najniższą ceną złożył wszelkie wymagane dokumenty, to dokumentację muszą uzupełnić za to pozostali uczestnicy przetargu, by postępowanie mogło być rozstrzygnięte zgodnie ze wszelkimi przepisami prawa, a zwycięzca został wyłoniony.

No ale to co? No jak? Ile będą te dokumenty składać? Nie mają terminu do kiedy mają złożyć? – pomstował radny oburzony na to, że trzeba czekać na uzupełnienie dokumentacji przez oferentów, którzy i tak zaproponowali wyższe ceny usług i mają nikłe szanse na triumf w przetargu. W odpowiedzi Jan Karbowy usłyszał, że termin nie jest ustalony na Bóg wie kiedy, gdyż mija w kilka dni po sesji.

Przecież to jest chore, normalnie chore. Tak to wygląda. To tak wygląda, że kijem o d**ę, no nie?! – stwierdził zniecierpliwiony radny.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama