wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Będzie PSZOK, choć śmieci generują straty

Będzie PSZOK, choć śmieci generują straty
 

W dniu 29 lipca odbyła się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie, a w trakcie obrad pojawiło się pytanie, kiedy w tymże mieście powstanie wreszcie tzw. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jak zapewniał burmistrz, PSZOK koniec końców rozpocznie działalność, nawet mimo tego, że obecnie system gospodarowania odpadami generuje gminie straty.

Sprawę poruszył podczas interpelacji radny Janczewski:  – Mam sugestię, dotycząca Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów czyli PSZOK-a. Minął rok i mieszkańcy zgłaszają mi, że nie mają gdzie wywieźć odpadów typu gruz, szczególnie z rozbiórek. Kiedy chciałem uzyskać jakiekolwiek informacje z gminy, to pracownik gminy odsyłał mnie, żeby takie coś wywieźć gdzieś na drogę. No dobrze jeśli ktoś taką drogę ma, a jak nie ma drogi? Co ma z tym zrobić?

Odpowiedzi radnemu udzieli burmistrz Grzegorz Ciesielski. Włodarz Tuliszkowa wskazywał, że sprawa jest o tyle trudna, że realizowanie założeń "śmieciowej rewolucji" pochłania więcej pieniędzy, niż było to zakładane. – Generalnie powinniśmy ten PSZOK zrobić ze środków, które uzyskujemy z opłat za gospodarowanie odpadami. W skali roku 40 000 zł gmina musiała dołożyć i musimy szukać oszczędności, żeby nie podnosić stawek opłat dla mieszkańców – informował burmistrz.

reklama

Grzegorz Ciesielski miał mimo wszystko dobre wieści dla radnego Janczewskiego: – Jestem po wstępnej rozmowie ze związkiem „Czyste Miasto Czysta Gmina”, który chce nam zrealizować to zadanie za dość symboliczną opłatę. Przygotowaliśmy, wskazaliśmy teren, gdzieś przy oczyszczalni ścieków. Szukamy teraz możliwości wykonania palcu, na którym można by ustawić kontenery, bo na terenie samej oczyszczalni to być nie może.

Póki co mieszkańców gminy Tuliszków w sierpniu czeka zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

AW 

Podobne artykuły

Orli Staw rozpoczyna przyjmowanie odpadów....

Orli Staw rozpoczyna przyjmowanie odpadów....

2 wrz.
Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

15 maj.
Gdzie oraz jak wyrzucić maseczki i rękawiczki

Gdzie oraz jak wyrzucić maseczki i rękawiczki

9 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama