piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

100-lecie OSP w Brudzewie: ponad wiek walki z żywiołem

100-lecie OSP w Brudzewie: ponad wiek walki z żywiołem - Foto: OSP Brudzew / facebook profil OSP Brudzew
Foto: OSP Brudzew / facebook profil OSP Brudzew 

Codziennie z ogromnym zaangażowaniem czuwają nad bezpieczeństwem ludzi, często ratując ich dobytek, zdrowie i życie. Bycie strażakiem wymaga poświęceń, nie tylko druhów, ale także ich bliskich, którzy boją się, aby z każdej akcji wrócili do domów. Druhom z Brudzewa za ciężką pracę będzie można podziękować już 15 i 16 sierpnia podczas obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie.

Uroczystości 100-lecia OSP będą okazją do podziękowań, wspomnień bogatej historii jednostki oraz... dobrej zabawy. Obchody rozpoczną się w piątek o godz. 14.30 zbiórką pod remizą OSP, skąd ruszy przemarsz do kościoła parafialnego na Mszę Świętą, która odbędzie się o godz. 15.00.

reklama

O godz. 16.15 uczestnicy wydarzenia przejdą z powrotem pod remizę, gdzie odbędzie się przekazanie nowego sztandaru, odsłonięcie zegarów, a także prezentacja książki o jednostce, którą będzie można nabyć. Jest to unikatowy zbiór zdjęć i informacji dotyczących 100-letniej historii OSP w Brudzewie, pokazujących jej rozwój, zaangażowanie mieszkańców i samych strażaków.

Po części oficjalnej, w sobotę, podniosła atmosfera ustąpi wspólnej zabawie. O godz. 20.00 odbędzie się zabawa taneczna, na którą strażacy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Wstęp wolny.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Na pewno będzie to doskonała okazja do poznania zasad funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej, a także ludzi stanowiących jej załogę, którzy codziennie tworzą nową historię OSP. Zapraszamy!

ma

100-lecie OSP w Brudzewie: ponad wiek walki z żywiołem - Foto: OSP Brudzew / facebook profil OSP Brudzew

Podobne artykuły

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

04-05-2020
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki...

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP...

22-08-2019
Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

03-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama