poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Wróblina: będą świętować 100-lecie istnienia

OSP Wróblina: będą świętować 100-lecie istnienia - Foto: sxc.hu / Jose Conejo Saenz
Foto: sxc.hu / Jose Conejo Saenz 

W ten weekend nie zabraknie ważnych wydarzeń i rocznic. Na obchody jednej z nich zapraszamy do Wróbliny (gm. Tuliszków), gdzie świętować będziemy 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie to czas wspomnień, wyróżnień i dobrej zabawy.

Ochotnicza Straż Pożarna jest niezwykle potrzebna – często jako pierwsza dociera do miejsc wypadków lub pożarów, by nieść pomoc, ratować zdrowie, życie, a także ludzkie dobytki. Codzienna walka z żywiołem to ogromne poświęcenie i ryzyko, które wpisane jest w zawód strażaka.

reklama

Druhowie z Wróbliny są częścią wiekowej historii jednostki, która przez 100 lat swojej pracy nie tylko przyczyniła się do uratowania wielu ludzkich istnień i mienia, ale także miała i ma czynny udział w życiu kulturalnym regionu.

Uroczystości odbędą się 15 sierpnia o godz. 16.00, najpierw zgromadzeni wezmą udział w dziękczynnej Mszy Świętej, następnie udadzą się pod remizę strażacką. Tam po części oficjalnej będzie można wysłuchać koncertu orkiestry strażackiej i wziąć udział w zabawie tanecznej na świeżym powietrzu.

ma

Podobne artykuły

Wideo: Pot, łzy i prawdziwe emocje! Powiatowe...

Wideo: Pot, łzy i prawdziwe emocje! Powiatowe Zawody...

9 wrz.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy...

Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy i...

24 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama