niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Weekend pod znakiem dożynek

Weekend pod znakiem dożynek - Foto: ma
Foto: maCzyj wieniec w tym roku okaże się najpiękniejszy? 

Sierpień to miesiąc zbierania plonów całorocznej pracy, odpoczynku i... dobrej zabawy! Podczas zbliżającego się weekendu dominować będą dożynki, święto rolników, w którym coraz częściej udział biorą również mieszkańcy miasta. Niemal każda gmina organizuje swoją zabawę w tym samym czasie.

Na Gminno-Parafialne Dożynki w niedzielę, 24 sierpnia zaprasza gmina Malanów. W tym roku zabawa przeniesie się do Dziadowic, na boisko przy Szkole Podstawowej. Rozpoczynie się tradycyjnie od Mszy Świętej (godz. 15.00). Po ceremoniale i rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy wieniec odbędzie się poświęcenie nowego boiska oraz zabawa, uświetniona przez zespół Akord, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach oraz gości z dalekiego Śląska. Warto wziąć udział w Biesiadzie Śląskiej Masorz i Przyjaciele, a także w dansingu na świeżym powietrzu.

reklama

Także w niedzielę 24 sierpnia można wybrać się do Długiej Wsi, gdzie odbędą się Gminno-Parafialne Dożynki Gminy Dobra. Msze Święte z tej okazji będą odbywały się równolegle w Dobrej (Kościół pw. NNMP, godz. 11.15), Skęczniewie (Kościół pw. Trójcy Świętej, godz. 12.00) oraz w Miłkowicach (Kościół pw. Św. Mikołaja Biskupa, godz. 11.15). Dożynki rozpoczną się o godz. 14.30, a na scenie zobaczymy m.in. zespół Serenada, Alebabki, czy Orkiestrę Dętą. Pojawią się również członkowie kabaretu "Derkacz" z Rybnika.

Niedziela będzie czasem radosnego świętowania także dla mieszkańców Kawęczyna, którzy zapraszają na własne dożynki. Odbędą się one przy Urzędzie Gminy, a uroczystość rozpocznie się od Mszy Świętej polowej o godz. 13.15. Na zgromadzonych czekają występy artystyczne lokalnych zespołów, kabaretu „Klapa” z Żegocina, Kapeli Ludowej z Żegocina oraz Apolinarski Group, czyli doskonale znanych w naszym powiecie kaskaderów konnych. Nie zabraknie też smacznych akcentów za sprawą konkursu kulinarnego w ramach „Festiwalu Kuchni Wielkopolskiej”.

Jeżeli ktoś woli ludowe akcenty, może wybrać się do Kolnicy, gdzie przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” odbędą się dożynki Gminy Brudzew.  O godz. 15.00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w Mszy Świętej, po których rozpoczną się obrzędy dożynkowe. Ponadto na zgromadzonych czeka koncert zespołu „Donegal”, „Stara Polska Wieś”, a także warsztaty ginących zawodów oraz atrakcje dla dzieci.

reklama

Mieszkańcy Gminy Władysławów zachęcają do wspólnej zabawy na dożynkach w Jabłonnej – na pewno będzie do dobry sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. O godz. 14.00 rozpocznie się Msza Święta, następnie, po otwarciu uroczystości, na scenie wystąpi Mateusz Jarmusz oraz zespół Activ, który poprowadzi zabawę taneczną.

Jest w czym wybierać – mimo że nie każdy ceni sobie swojski klimat dożynek, dla większości mieszkańców gmin jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych, integrację i zakończenie pracowitego sezonu. Zabawa, tańce, a także liczne atrakcje przyciągają tłumy. Zachęcamy do udziału!

ma
 

Podobne artykuły

Dni Czachulca - smacznie i z humorem

Dni Czachulca - smacznie i z humorem

28-07-2014
Zapraszamy na Dni Czachulca!

Zapraszamy na Dni Czachulca!

24-07-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama