środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

Od września wszyscy musimy mieć odblaski!

Od września wszyscy musimy mieć odblaski!
O tym, że warto nosić odblaskową kamizelkę wiedzą m.in. dzieci w gminie Przykona. 

Niezależnie od tego, czy jesteśmy pieszym czy rowerzystą, dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, na mocy wchodzących właśnie w życie przepisów musimy obowiązkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Działanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Do tej pory tylko osoby do 15 roku życia musiały - poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu - być wyposażone w przynajmniej jeden element odblaskowy. Wytyczne te ulegają jednak zaostrzeniu, o czym może nie wiedzieć wielu mieszkańców Turku i okolic.

reklama

Wspomniana zmiana przepisów wchodzi w życie w dniu 31 sierpnia 2014r. Na mocy nowelizacji ustawy "Prawo o ruchu drogowym" do wspomnianego posiadania choć jednego elementu odblaskowego zobowiązani będą wszyscy piesi i rowerzyści bez względu na wiek. Pieszy nie będzie musiał posiadać odblasków w przypadkach poruszania się chodnikiem, w strefie zamieszkania, czy też drogą przeznaczoną wyłącznie dla ruchu pieszego.

Za elementy odblaskowe mogą posłużyć kamizelki, ale także mniejsze przedmioty – smycze, opaski czy też inne rzeczy, które można np. doczepić do ubrania. Jak informuje Policja, odblaski powinny być rozmieszczone tak, byśmy byli dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, więc muszą znajdować się na wysokości naszych kolan, dłoni, powinny być umieszczane w miejscach tak newralgicznych, jak okolice środka klatki piersiowej i pleców itd.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w...

Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w gm....

31 st.
Było spokojniej i bezpieczniej. Policja...

Było spokojniej i bezpieczniej. Policja podsumowała...

09-09-2019
Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie...

Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie samochodów na...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama