wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dożynki, konie, Sienkiewicz i Sztuka na Ulicy. W weekend będzie się działo!

Dożynki, konie, Sienkiewicz i Sztuka na Ulicy. W weekend będzie się działo!
 

Rolnicy, miłośnicy sztuki niekoniecznie ludowej, fani zawodów konnych – w ten weekend mieszkańcy powiatu tureckiego o bardzo różnorakich zainteresowaniach powinni być usatysfakcjonowani ofertą wydarzeń kulturalnych. Jakie imprezy czekają na nas w najbliższych dniach?

Sobota – Narodowe Czytanie‹

reklama

Już w najbliższą sobotę cała Polska czytać będzie Trylogię Henryka Sienkiewicza. Do akcji „Narodowe Czytanie” po raz drugi włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, która wspólnie z partnerami – Burmistrzem Miasta Turku, Muzeum Miasta Turku i Szkołą Podstawową numer 1, zorganizuje dla turkowian niezwykłe popołudnie z „Ogniem i Mieczem”. Osoby czytające zaprezentują się w strojach nawiązujących do ubrań bohaterów Sienkiewiczowskiego dzieła, a specjalnie na tę okazję uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przygotowali inscenizację przybliżającą sylwetkę autora Trylogii, będącego także patronem ich placówki. Akcję rozpocznie kolorowy korowód uczestników, którzy o godz. 17.00 przemaszerują ulicami Turku. Natomiast wspólne czytanie „Ogniem i mieczem” odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku o godz. 17.30.

Niedziela - Otwarcie szlaku konnego w Gminie Brudzew 

W dniu 7 września odbędzie  się Memoriał Pamięci Marka Marciniaka, połączony z otwarciem szlaku konnego w Gminie Brudzew. Wydarzenie rozpocznie o godz 10:00 msza święta w kościele pw. św Mikołaja. Na godz. 11:20 zaplanowano wyruszenie korowodu, który dotrze do GOK „Wozownia” w Kolnicy. O godz. 14:00 rozpoczną się zawody w powożeniu zaprzęgami, a o 17:00 obejrzeć będzie można kozacki woltyż.

reklama

Niedziela -  Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Tuliszkowie
W tym roku powiat turecki Święto Plonów obchodził będzie w Tuliszkowie – tam właśnie w niedzielę odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Tuliszkowie. O godz. 15.30 korowód dożynkowy uda się na Stadion Miejski, gdzie o godz. 16.00 oficjalnie rozpoczną się obchody. Gwiazdą wieczoru będzie Eleni, która zaśpiewa dla zgromadzonych o godz. 20:00.

Niedziela -  Sztuka na Ulicy
7 września po raz kolejny mieszkańcy Turku będą mogli poznać lokalnych artystów – tegoroczna „Sztuka na Ulicy” zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W tym roku postawiono na zespoły rockowe – na scenie, która stanie na turkowskim rynku o godz. 18.00 zaprezentuje się grupa 4 a.m., która przeniesie nas w szalony świat rock&rolla, o godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru, kultowy zespół Rezerwat, grający rocka od 1982 roku. „Sztuka na Ulicy” to jedna z niepowtarzalnych okazji, by poznać lokalnych twórców, a także nabyć perełki rękodzieła. Jak co roku, nie zabraknie stoisk Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Ponadto na zgromadzonych czekają dorożki czy streetball na OSiRze. Na pewno warto wziąć udział w wydarzeniu, które co roku przyciąga tłumy mieszkańców. Organizatorami imprezy są Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Turku.
 

Podobne artykuły

Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym czytaniem

12 wrz.
Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama