poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Ósmy raz na kajakach

Ósmy raz na kajakach
 

Amatorzy kajakowych wypraw, chętni na poznawanie uroków Warty niezależnie od pogody, z dużą niecierpliwością czekali na VIII Powiatowy Spływ Kajakowy Rzeką Wartą, który odbył się w ubiegłą sobotę.

Spływ rozpoczęliśmy w okolicach Księżych Młynów o godz. 10 w sobotę 6 września. Po dotarciu wszystkich uczestników, ustaleniu zasad spływu, podziału na pary oraz wysłuchaniu instrukcji ratowników, 70 załóg kajakowych wyruszyło na podbój Warty.

reklama

Pierwszy odcinek 16-kilometrowej trasy w kierunku Uniejowa minął pod znakiem częstych mielizn oraz wystających korzeni. Sił kajakarzom dodał, jak zawsze perfekcyjnie przygotowany przez Nadleśnictwo Turek (współorganizatora imprezy), krótki odpoczynek regenerująco-wzmacniający.

Słoneczna pogoda zachęcała do dalszego wiosłowania. Wiele osób z niedowierzaniem spoglądało na zbliżającą się metę spływu na plaży w Uniejowie.

Starostwo Powiatowe w Turku jako główny organizator imprezy, serdecznie dziękuje: Nadleśnictwu Turek, Tureckiemu Towarzystwu Turystycznemu, Komendzie Powiatowej PSP w Turku, ratownikom WOPR i ratownikowi medycznemu - za pomoc w organizacji spływu. Dziękujemy, że możemy na Was zawsze liczyć.

reklama

Kolejnych chętnych do poznawania uroków Warty – zapraszamy już za rok.

Źródło: powiat.turek.pl

Podobne artykuły

Popłyń kajakiem z Uniejowa do Kozubowa

Popłyń kajakiem z Uniejowa do Kozubowa

13-07-2017
Wideo: Kajakiem zwiedzili piękno...

Wideo: Kajakiem zwiedzili piękno nadwarciańskich...

03-08-2016
Popłyń w spływie kajakowym rzeką Wartą

Popłyń w spływie kajakowym rzeką Wartą

23-07-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama